Cesc Fabregas - on ma zastąpić David Villę

Kontuzja Davida Villi wymusiła na Luisie Aragonesie zmianę w ustawieniu zespołu. Teraz kluczowym zawodnikiem reprezentacji Hiszpanii jest 21-letni Cesc Fabregas.
Marcos Senna uczy kolegów historii

Jak będzie przebiegał mecz finałowy?

Wygra piękna czy bestia?

Kiedy w 31. min meczu z Rosją z boiska schodził kontuzjowany David Villa, wydawało się, że może to być kluczowy moment boju o finał. Miejsce najskuteczniejszego piłkarza mistrzostw zajął pomocnik Cesc Fabregas, a Luis Aragones przestawił drużynę z systemu 4-4-2, którym wygrała wszystkie mecze na Euro 2008, na 4-5-1. Dla Hiszpanów nie było to jednak nic nowego, drużyna grała tak często. Dzięki Cescowi Hiszpanie zdominowali środek pola i zdobyli trzy bramki. Trener uznał jego grę za klucz do zwycięstwa.

Fabregas uważany jest za genialne dziecko hiszpańskiej piłki. W wieku 21 lat jest liderem Arsenalu, a Barcelona i Real marzą, by odbić go z Londynu. Cesc jest Katalończykiem, wychowankiem Barcy, ale pięć lat temu nie poznali się tam na nim. Dlatego nie chce wracać. W Arsenalu mu dobrze, czerpie siłę z futbolu brytyjskiego, co czyni go graczem kompletnym. Jeśli w pomocy Hiszpanów ktoś ma się bać niemieckich mięśni, to raczej nie Cesc Fabregas. Talentem żaden z piłkarzy Löwa mu nie dorówna. Gdy w meczu z Rosją wchodził na boisko, angielscy dziennikarze nie mogli wyjść z szoku, że kogoś takiego trzyma się w rezerwie. W finale będą mieli frajdę.

Ballack nie wystąpi w finale Euro!?