Sport.pl

Frane Cacić podpisze umowę z Lechią

Dyrektor sportowy Lechii Gdańsk Radosław Michalski powiedział ?Gazecie?, że w środę dwuletni kontrakt z gdańskim klubem ma podpisać Chorwat Frane Cacić. Klub jest też zainteresowany Bośniakiem Alenem Skoro i Chorwatem Zoranem Rajoviciem. Bliski pozostania w Lechii jest Tomasz Midzierski
Napastnik Skoro był obserwowany w weekend przez Roberta Sierpińskiego (były skaut Lechii) w spotkaniu Pucharu Intertoto pomiędzy NK Rijeka, w którym gra 27-letni piłkarz, a zespołem FC Renova.

- Na dzień dzisiejszy piłkarz nie oczarował nas może swoją grą, ale nadal jesteśmy nim zainteresowani. Chcemy go zaprosić na testy i obserwować dalej. Decyzję co do jego transferu podejmiemy na dniach - mówi Michalski.

Gdańszczanie są również zainteresowani chorwackim zawodnikiem, 29-letnim Rajoviciem, z czwartej drużyny rozgrywek ligowych w Bośni i Harcegowinie, HSK Zrinjski Mostar. Trzy lata temu zawodnik ten został wybrany na najlepszego piłkarza w Bośni. Grał również w Grecji i Izraelu.

- Dostałem propozycję od jego menedżera. Mamy również płyty z nagranymi meczami, w których wystąpił. Strzelił 56 goli w lidze, co dla napastnika jest znakomitym wynikiem i głównie to nas zainspirowało do zainteresowania się tym piłkarzem - tłumaczy Michalski. - Chcemy zaprosić zawodnika na testy, ale nie wiadomo, kiedy do nas przyjedzie. Chcemy, żeby był to jeden z naszych najlepszych transferów i dlatego na spokojnie podejmiemy decyzję w jego sprawie. Nie chcemy działać szybko. Sprawa wyjaśni się niedługo.

Bliski przejścia do Gdańska jest testowany napastnik AJ Axeurre Kamil Oziemczuk. Decyzja w jego sprawie podjęta zostanie po wtorkowym sparingu z Koroną Kielce.

Bliski podpisania kontraktu jest obrońca Midzierski. Klub z Gdańska dogadał się z Lechem Poznań w sprawie wykupienia piłkarza (Midzierski ma podpisać trzyletnią umowę).

Wciąż aktualny jest też temat przejścia do Gdańska Arkadiusza Mysony z ŁKS Łódź.

Tymczasem podczas zgrupowania w Białej Podlaskiej lekkiej kontuzji nabawił się Oziemczuk, który miał stłuczoną kostkę, ale wrócił już do treningów z zespołem. Urazu doznał też pomocnik Arkadiusz Miklosik.

- Arek skręcił staw skokowy, ale kontuzja nie jest groźna i już jutro zawodnik wraca do zajęć z zespołem - powiedział nam trener odnowy biologicznej Robert Dominiak.

We wtorek o godz. 10 Lechia rozegra w Białej Podlaskiej sparing z Koroną.