Sport.pl

Polonia Warszawa w ekstraklasie zamiast Groclinu!?

Prawdopodobnie Polonia Warszawa zajmie miejsce Groclinu Grodzisk Wlkp. w ekstraklasie. Tym razem nie chodzi o fuzję, ale o sprzedaż drużyny piłkarskiej. Jeśli transakcja dojdzie do skutku Zbigniew Drzymała całkowicie wycofa się z futbolu.
PZPN rozważa zmniejszenie ekstraklasy

Negocjacje między właścicielami obu klubów: Drzymałą i Józefem Wojciechowskim (15. na liście najbogatszych Polaków opublikowanej przez Wprost z majątkiem wycenianym na 1,9 mld zł) trwają już od ponad miesiąca, ale nabrały tempa w ostatnich dniach, kiedy wiadomo już było, że nie wypali fuzja Groclinu z Pogonią Szczecin. Wcześniej umowę przedwstępną o połączeniu Groclinu ze Śląskiem Wrocław zerwał prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. - Po doświadczeniach z Wrocławia i Szczecina wyleczyłem się z prowadzenia negocjacji z prezydentami. Polonia? Może być łatwiej niż w Szczecinie - powiedział Drzymała.

Na temat obecnych rozmów właściciele obu klubów nie chcą się wypowiadać. Obaj Drzymała i Józef Wojciechowski są głównymi udziałowcami notowanych na giełdzie spółek. - W tym tygodniu ukaże się komunikat w tej sprawie - zapewnia Drzymała.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku Polonia dostanie zespół piłkarski, który ubiegły sezon zakończył na trzecim miejscu w ekstraklasie. Jednak nie cały. Z drużyny odeszło już pięciu zawodników, w tym najlepszy strzelec Adrian Sikora, który trafił do hiszpańskiego Realu Murcia. Do Legii Warszawa przenieśli się Piotr Rocki i Pance Kumbev. Mariusz Muszalik wybrał Piasta Gliwice, a Sergio Batata - Wartę Poznań. - Liczymy się jeszcze z odejściem kolejnych dwóch - mówił przed wyjazdem na zgrupowanie do Austrii trener Jacek Zieliński. Będzie to ktoś z trójki czołowych zawodników: Sebastian Przyrowski, Tomasz Jodłowiec i przede wszystkim reprezentant Polski Radosław Majewski.

Regulamin PZPN nie zabrania podobnej operacji. - Klub sportowy z Grodziska jest spółką prawa handlowego, która może w każdej chwili zmienić zarówno nazwę, jak i siedzibę. I ja nie mogę tego zabronić klubowi. Jedyne ograniczenie to czas, bo PZPN musi zostać poinformowany o takich zmianach na 14 dni przed rozpoczęciem sezonu, czyli w tym przypadku najpóźniej 11 lipca - powiedział szef komisji licencyjnej PZPN Eugeniusz Kolator.

Korona zdegradowana do I ligi