Sport.pl

Michniewicz następcą Beenhakkera?

PRZEGLĄD PRASY. Do niedawna wydawało się, że największe szanse na stanowisko następcy Leo Beenhakkera mają Jan Urban i Maciej Skorża. Jednak w ostatnich dniach bardzo wzrosły akcje Czesława Michniewicza - twierdzi "Super Express". Swojego asystenta i przyszłego następcę Leo wskaże w czwartek.
Smuda ma pomysł na kadrę

Euro 2008 a sprawa polska

Asystentem Beenhakkera ma zostać młody polski trener, który już odnosił sukcesy i zna języki obce. Michniewicz - zdobywca mistrzostwa Polski i Pucharu Polski - świetnie spełnia te wymagania. Trener, który ostatnio pracował jako ekspert Polsatu przy Euro 2008 nie ukrywa, że bardzo zależy mu na posadzie. Kilka miesięcy temu sam poprosił Beenhakkera, by zezwolił mu przyjechać na zgrupowanie kadry i zapoznać się z metodami pracy Leo. Holender bardzo dobrze wspomina współpracę z Michniewiczem.

Do niedawna głównymi kandydatami na następcę Leo byli Jan Urban i Maciej Skorża, ale oni mają poważną wadę - musieliby godzić pracę w kadrze z obowiązkami w klubie. - Z tego co wiem na takie rozwiązanie nie zgodzi się pracodawca Urbana, czyli Legia, z którą trener ma ważny kontrakt - mówi Michał Listkiewicz, prezes PZPN. - Podobnie wygląda sytuacja z Maciejem Skorżą - dodaje.

Kandydata na swojego asystenta, a w przyszłości następcę Beenhakker wskaże w czwartek, podczas spotkania z zarządem PZPN. Holender złoży też raport z występu Polaków na Euro 2008.

Polscy trenerzy boją się stawiać na młodzież