Sport.pl

Powstaje nowa Polonia

Polonia Warszawa przejmie Groclin Grodzisk Wlkp., jego miejsce w ekstraklasie i piłkarzy - to już przesądzone. Teraz trwa kompletowanie drużyny, która od nowego sezonu będzie grała przy Konwiktorskiej.
Przejęcie Groclinu przez Polonię zostało przesądzone we wtorek wieczorem. Na stronie internetowej poloniawarszawa.com wypowiedział się - do tej pory ostrożny - właściciel stołecznego klubu Józef Wojciechowski. - Zaawansowane rozmowy z panem Zbigniewem Drzymałą pozwalają stwierdzić: Mamy naszą Polonię w ekstraklasie. Cieszę się, że na Konwiktorską wraca najwyższa klasa rozgrywek i wierzę, że wraz z naszymi świetnymi kibicami stworzymy widowisko na odpowiednim poziomie - stwierdził i dodał: - Dyskobolia miała jeden świetny zwyczaj - zawsze wygrywała z Legią. Mam nadzieję, że ten zwyczaj uda się nam podtrzymać i pokonamy lokalnego rywala. Powiem tak: Po to kupiliśmy Dyskobolię. Chcę, żeby nasza Polonia ograła Legię!

Oficjalnie jednak kupno Groclinu przez Polonię nie zostało jeszcze sfinalizowane. - Lada moment ukaże się komunikat. Czekamy niecierpliwie. Dopiero wtedy, kiedy wszystko będzie formalnie wiadomo powiadomimy o dalszych decyzjach - powiedział prezes Polonii Jerzy Klockowski.

Pierwsze jednak już zapadły. Zgrupowanie Polonii w Ciechanowie opuściło czterech piłkarzy. Mają dołączyć do zespołu Groclinu, który trenuje na zgrupowaniu w austriackim Seefeld. To pomocnik i kapitan Polonii w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu Krzysztof Bąk, defensywny pomocnik Łukasz Piątek, napastnik Daniel Mąka, lewoskrzydłowy Mariusz Zasada. Dwóch miało już propozycje z ekstraklasy. Piątek z Arki Gdynia, a Zasadą jeszcze w ubiegłym roku z Legii Warszawa.

Do Austrii wyruszył również 32-letni napastnik Jacek Kosmalski. Miał ofertę z drugoligowego Widzewa Łódź i podobno także z klubów ekstraklasy. Ostatnio był na zwolnieniu lekarskim, gdy podczas meczu ze Stalą Stalowa Wola złamał szczękę. - Nie wyobrażam sobie, żeby nie został w nowym zespole - powiedział Klockowski.

Kolejnym graczem Polonii, który ma w niej występować w ekstraklasie, jest doświadczony bramkarz Radosław Majdan. Niewykluczone, że będzie nawet podstawowym zawodnikiem, bo prezes Groclinu Zbigniew Drzymała może jeszcze sprzedać Sebastiana Przyrowskiego. - Gra u nas bardzo długo i jeśli dostaniemy dobrą ofertę transferową, raczej pozwolimy mu odejść - mówił dyrektor sportowy grodziskiego klubu Tadeusz Fajfer. Jednocześnie poinformował, że nie trafiły do niego żadne konkretne propozycje sprzedaży dwóch innych wartościowych zawodników - Tomasza Jodłowca i reprezentanta Polski Radosława Majewskiego.

W Seefeld trenuje już Piotr Świerczewski. - Trwają rozmowy w sprawie jego kontraktu, ale wierzę, że będzie u nas grał - powiedział trener Jacek Zieliński, który najprawdopodobniej poprowadzi Polonię w ekstraklasie. - Na pewno skład trzeba uzupełnić, bo ubytki były zbyt duże, ale za wcześnie mówić o nazwiskach - podkreślił.