Bukmacherzy nie doceniają Kubicy

Robert Kubica świetnie jeździ w dotychczasowych wyścigach, jednak dla bukmacherów to nic nie znaczy. Według nich faworytami do triumfu w Grand Prix Wielkiej Brytanii są kierowcy Ferrari i Lewis Hamilton.
Kubica na Silverstone: deszcz niespodziewanym sprzymierzeńcem »

Kubicę bukmacherzy cenią niżej od tej trójki. Część firm uważa nawet, że Heikki Kovalainen z McLarena (szósty w klasyfikacji, 26 punktów straty do Kubicy) ma większe szanse na zwycięstwo na Silverstone niż Polak. Świetne występy Kubicy w tym sezonie nie są dla nich wystarczającym argumentem. Cztery tygodnie temu kierowca BMW wygrał swój pierwszy wyścig w karierze, jest wiceliderem klasyfikacji konstruktorów, a w połowie dotychczasowych wyścigów zajmował miejsce na podium. Bukmacherzy nie pozostawiają jednak złudzeń.

Największym faworytem Grand Prix Wielkiej Brytanii zdaniem Extrabet jest Lewis Hamilton. Jego szanse oceniane są na 3/1. Sportingbet najwyżej ceni Raikkonena (6/4) i Masę (3/1).

- Spodziewamy się, że na Silverstone ciężko będzie pokonać Ferrari. Presja ciąży na Lewisie i jedno jest pewne - jeśli wygra, to będzie nas kosztować sześciocyfrową sumę - mówi Rupert Adams z Williama Hilla.

W walce o pole position liczyć się będzie trójka Raikkonen, Massa (obaj 9/4) oraz Hamilton (5/2), który wygrał kwalifikacje przed rokiem. Szansę Kubicy William Hill ocenia na 12/1.

Hamilton w ostatnich dwóch wyścigach nie przywiózł żadnych punktów, w klasyfikacji kierowców spadł na czwarte miejsce, traci do lidera już 10 punktów, a mimo to brytyjscy bukmacherzy uważają go za jednego z głównych pretendentów do tytułu. Według Sky Bet liderem wyścigu po tytuł jest aktualny mistrz świata Kimi Raikkonen, którego szanse oceniane są na 11/10. Drugi jest Massa (12/5), a trzeci Hamilton (9/2). Wicelider klasyfikacji kierowców, Robert Kubica jest na czwartym miejscu (16/1).

W klasyfikacji konstruktorów bukmacherzy przewidują zwycięstwo Ferrari (1/7), a szanse BMW i McLarena oceniane są podobnie (12/1). Prawdopodobieństwo, że wygra ktoś z poza tej trójki jest niemal zerowe.

Typy na Grand Prix Wielkiej Brytanii według Williama Hilla:

1. K. Raikkonen1,20
2. L. Hamilton2,25
3. F. Massa3,00
4. R. Kubica14,00
5. H. Kovalainen16,00
6. F. Alonso20,00
7. N. Heidfeld50,00
8. M. Webber66,00
Rynek w rękach Raikkonena »

Odpowiedz na trzy pytania i wygraj bilety na Grand Prix Niemiec! »