Sport.pl

Latowski woli polską kadrę od niemieckiej

PRZEGLĄD PRASY. 18-letni Sebastian Latowski nie żałuje, że zdecydował się na grę w reprezentacji Polski. Napastnik Hannoveru 96 jest kolejnym piłkarzem, który mimo starań Niemców, będzie grał dla Polski - donosi ?Super Express?.
Tyrała chcę grać dla Polski »

Latowski urodził się w Bydgoszczy, ale piłkę zaczął trenować już w Niemczech. Jest jednym z najlepszych graczy drużyny Hannoveru 96 U-19. Jego największym atutem jest gra głową. - Może moje 184 cm wzrostu to nie tak dużo, ale bardzo dobrze czuję się w walce o górne piłki i wiele bramek strzelam główką - mówi Latowski.

Jego umiejętności zostały dostrzeżone przez selekcjonerów reprezentacji Niemiec, którzy już dwa lata temu próbowali przekonać do gry dla siebie. - Wtedy chcieli powołać mnie do niemieckiej drużyny U16. Wybrałem jednak propozycję trenera Michała Globisza, który namawiał mnie do gry dla Polski - opowiada napastnik Hannoveru.

Latowski jest obecnie jednym z podstawowych graczy kadry U-18 i przyznaje, że gra w koszulce z orzełkiem na piersi to dla niego szczególne przeżycie. - Gra w reprezentacji to dla mnie coś wielkiego. Nic po za tym się nie liczy. Doskonale pamięta debiut w kadrze. Kiedy słuchałem Mazurka Dąbrowskiego, ciarki przeszły mnie po plecach. Tak samo jest za każdym razem. Wspaniałe przeżycie - mówi zawodnik.

Kolejny Brazylijczyk w kadrze? »