Niki Lauda dla Sport.pl: Kubica najlepszym kierowcą

- Kubica jest moim zdaniem najlepszym w tej chwili kierowcą w czołówce klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Jest lepszy od Massy, Raikkonena, a także Hamiltona. Robert nie popełnia żadnych błędów i to czyni go wyjątkowym - mówi Sport.pl Niki Lauda, były trzykrotny mistrz świata F1.
Zawiodło zawieszenie? Kubica dopiero dziesiąty w kwalifikacjach »

- Robert spisuje się w tym sezonie znakomicie. Wykonuje świetną robotę dla swojego zespołu. Pytanie jest tylko takie, jak spisze się bolid BMW Sauber w tym wyścigu i w kolejnych - mówił Sport.pl przed początkiem sobotnich kwalifikacji Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata Formuły 1.

Wszystko o torze Silverstone i Grand Prix Wlk. Brytanii »

Kubica nawoływał swój zespół przed wyścigiem na Silverstone do cięższej pracy nad samochodem, bo ostatnie Grand Prix na torze Magny-Cours we Francji pokazało, że Ferrari i McLareny znów uciekły BMW Sauber. - Dobry samochód mieliśmy na początku sezonu. Teraz przewaga naszych najgroźniejszych rywali znów się powiększyła - mówił Kubica.

- Zgadzam się. Wygląda to dokładnie tak, jak opisał Robert. W tej chwili wszystko wskazuje na to, że Ferrari i McLaren znów mają lepsze samochody niż BMW - powiedział Lauda, który w 1976 r. ledwo uszedł z życiem podczas wypadku na niemieckim torze Nuerburgring.

- Kubica jest moim zdaniem najlepszym w tej chwili kierowcą w czołówce klasyfikacji generalnej mistrzostwa świata. Jest lepszy od Massy, Raikkonena, a także Hamiltona. Robert nie popełnia żadnych błędów i to czyni go wyjątkowym - podkreślił Lauda, który zakończył karierę kierowcy w 1985 r. Mimo poważnych poparzeń i zatrucia toksycznymi oparami, Austriak długo jeszcze był w wyścigowej elicie. W 1984 r. udało mu się wywalczyć trzeci tytuł mistrzowski - pokonał wówczas Alaina Prosta zaledwie o pół punktu.

Czy Kubica może być mistrzem świata? - Jeśli chodzi o jego umiejętności i talent, na pewno tak. Jest już na to gotowy. Ale w Formule 1 umiejętności kierowcy to dopiero połowa sukcesu. Nie wiem, czy samochód BMW jest już gotowy na tytuł mistrzowski - podkreślił Lauda.

Zapytany o spekulacje na temat przejścia Kubicy do Ferrari po zakończeniu sezonu, Lauda powiedział: - Z tego co wiem Robert ma umowę z BMW i nic nie wskazuje na to, by miała ona zakończyć się wcześniej. Ferrari ma teraz świetny samochód, ale kto wie, czy np. w przyszłym sezonie, o ile w tym już nic się nie zmieni, BMW nie będzie w stanie rywalizować z włoskim zespołem i z McLarenem.

Kubica: Jestem w czołówce, bo nie popełniam błędów »

Czy Kubica zdobędzie punkty w niedzielnym wyścigu?