Ostatni test Adamka przed walką o mistrzostwo świata

24 września Tomasz Adamek ma zmierzyć się ze Steve'm Cunninghamem w walce o mistrzostwo wagi junior ciężkiej federacji IBF. Zanim jednak dojdzie do tego pojedynku 11 lipca w Chicago Adamek stoczy zaplanowaną na 10 rund walkę z Amerykaninem Gary Gomezem.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już na jesieni polskich kibiców boksu czeka kolejna walka o tytuł zawodowego mistrza świata z udziałem pięściarza znad Wisły- 24 września to wstępna data pojedynku Tomasza "Górala" Adamka z czempionem wagi junior ciężkiej federacji IBF Steve'em "USS" Cunninghamem. Dla Polaka będzie to próba sięgnięcia po mistrzowski pas już w drugiej kategorii wagowej- wcześniej, w latach 2005-2007 był mistrzem federacji WBC w wadze półciężkiej. Steve Cunningham jest dobrze znany polskim fanom szermierki na pięści- to z nim dwukrotnie walczył w 2006 i 2007 roku (kolejno wygrywając i ponosząc porażkę) Krzysztof "Diablo" Włodarczyk.

Zanim jednak Adamek stanie w szranki z byłym żołnierzem US Navy (stąd przydomek "USS") 11 lipca w Chicago stoczy zaplanowaną na 10 rund walkę z Amerykaninem Gary Gomezem. Rywal do wirtuozów boksu nie należy, ale z pewnością postawi w ringu twarde warunki, bo musi sobie zdawać sprawę, że ewentualna wygrana z notowanym na szczycie światowych rankingów "Góralem", mogłaby się okazać punktem zwrotnym w jego sportowej karierze. Adamek wie o tym doskonale- w ostatnim wywiadzie dla bokser.org powiedział: "Każda walka powoduje u mnie pełną mobilizację . Bez solidnego przygotowania nie będzie wyników.", a zapytany o charakterystykę bokserską Gomeza dodał: "Wiemy jak wygląda, jak walczy i jakie ma słabe strony. Na pewno jest niższy ode mnie, walczy lekko pochylony. Trudniejszy będzie do trafienia na dolne partie ciała. Nie jest zbyt ruchliwym zawodnikiem , co mi bardzo odpowiada. Jest niezwykle odporny na ciosy , stąd liczę się z walka przez wiele rund."

Bezpośrednią transmisję telewizyjną z pojedynku Adamka z Gomezem w nocy z 11 na 12 lipca przeprowadzi Polsat Sport Extra.

Pełny tekst wywiadu z Tomaszem Adamkiem dostępny jest na stronie www.bokser.org