1000 godzin z Pekinu w TVP

Największa w historii 45-osobowa ekipa, relacje w pięciu kanałach, w tym w technologii HD, ze szczególnym naciskiem na występy Polaków - tak mają wyglądać relacje z igrzysk w TVP
Chojecka, Urbaś i inni - nie wywalczyli minimów na Pekin

Najlepszy polski kolarz nie wystartuje w Pekinie

Ze względu na różnicę czasową (w Chinach jest sześć godzin do przodu) najzagorzalsi kibice będą mogli nastawić budziki na 3 rano. Wówczas ruszy blok transmisji na żywo w TVP 1. Od 7.30 będzie kontynuowany w TVP 2, a następnie od południa znów w TVP 1.

- Koncentrujemy się na występach naszych sportowców, szczególnie tych, którzy mają szanse medalowe. Na obu głównych antenach będą też wszystkie mecze polskich siatkarzy, siatkarek i szczypiornistów - mówił Robert Korzeniowski, szef sportu w TVP, na konferencji prasowej..

TVP Sport będzie transmitował igrzyska na żywo od 3 w nocy, koncentrując się głównie na sportach drużynowych: piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej. TVP Info będzie przez cały dzień podawać najświeższe informacje z Pekinu. Nowością jest kanał TVP HD, gdzie najważniejsze relacje będzie można oglądać w technologii High Definition. TVP negocjuje teraz dystrybucję kanału z platformą cyfrową i kablówkami. Na nowej stronie internetowej Pekin.tvp.pl kibice sami zdecydują, jaką relację chcą oglądać.

TVP szacuje, że nada 1000 godzin relacji - każdego dnia ponad 40 godzin. Do Chin wyśle rekordową 45-osobową ekipę. Kolejne 200 osób będzie pracować przy obsłudze imprezy w Warszawie.

Igrzyska będzie można zobaczyć także w Eurosporcie, ale ta stacja nie będzie koncentrować się na występach Polaków.

1000 godzin relacji z Pekinu w TVP