Zagłębie gotowe oddać Ulatowskiego do kadry

Rafał Ulatowski ma zostać asystentem Leo Beenhakkera. - Potwierdzam, że w tej sprawie rozmawiał ze mną ktoś z PZPN, ale nie ma jeszcze ostatecznej decyzji - przyznaje trener Zagłębia Lubin.
Czesław Michniewicz poprowadzi Arkę Gdynia

- Czy ja tego chcę? A zna pan kogoś, kto odmówiłby w takiej sytuacji? - pyta Ulatowski.

Szkoleniowiec ma ważny kontrakt z Zagłębiem, które za udział w aferze korupcyjnej zostało niedawno zdegradowane z ekstraklasy. Na razie Ulatowski normalnie przygotowuje zespół do sezonu. Czy klub pozwoli mu odejść?

- Szefowie PZPN pytali mnie, czy Ulatowski mógłby odejść z Zagłębia i zostać asystentem w reprezentacji Polski - potwierdza Paweł Jeż, prezes Zagłębia. - Jesteśmy zaszczyceni, że doceniono naszego trenera, ale z drugiej strony szkoda będzie stracić tak utalentowanego szkoleniowca. Jesteśmy przygotowani na każdy wariant i w przypadku odejścia Ulatowskiego mamy wytypowanego jego następcę. Wszystko wyjaśni się do końca tego tygodnia - podkreśla prezes Jeż.

Ulatowski jest jednym z najmłodszych polskich szkoleniowców - ma 35 lat. Grał w ŁKS i Bałtyku Gdynia, później wyjechał na Islandię, gdzie rozpoczął pracę szkoleniową. Po powrocie do kraju był asystentem Czesława Michniewicza w Lechu Poznań, z którym zdobyli Puchar Polski. Później za Michniewiczem przeszedł do Zagłębia Lubin i w 2007 roku wywalczyli mistrzostwo Polski. W październiku minionego roku Michniewicz został zwolniony z Lubina, a jego miejsce zajął Ulatowski, który poprowadził zespół do końca sezonu.

Co ciekawe, Ulatowski oficjalnie nie był pierwszym trenerem Zagłębia, bo nie miał licencji na prowadzenie drużyn w ekstraklasie. Do meczowych protokołów wpisywany był Wiesław Wojno.

Wczoraj Zagłębie zaproponowało pracę trenerowi Dariuszowi Fornalakowi, który odrzucił m.in. ofertę z GKS Katowice. Michniewicz został szkoleniowcem Arki Gdynia.