Sport.pl

Groclin wygrywa z mistrzem Grecji na oczach właścicieli Polonii

Na zgrupowaniu w austriackim Seefeld piłkarze Groclinu pokonali Olympiakos Pireus 2:0. Mecz w greckiej telewizji oglądali właściciele Polonii Warszawa.
- Wiem, że mecz oglądali zarówno właściciele Polonii, jak i pan Drzymała, który musiał wrócić do Polski, aby dopinać sprawy przejęcia. Dostałem już telefony, wszyscy byli zadowoleni z tego, co zobaczyli - mówił późnym wieczorem trener Groclinu Jacek Zieliński.

W barwach Olympiakosu nie wystąpił Michał Żewłakow. Były zawodnik Polonii, reprezentant Polski, odpoczywa jeszcze nad polskim morzem po mistrzostwach Europy. Ale za to przeciw Groclinowi wystąpili m.in. Raul Bravo i Predrag Djordjević. - To był silny zespół. Oczywiście nie wiem, jak potraktowali sparing, ale to cenne zwycięstwo - dodał Zieliński. Drugą bramkę dla zespołu, który dziś wykupi Polonia, strzelił zawodnik "Czarnych Koszul" Krzysztof Michalski.

To już trzecia bramka polonisty dla Groclinu. W poprzednich meczach dwie zdobył Krzysztof Bąk. Z zespołem Groclinu już od zeszłego tygodnia trenuje czterech zawodników z Warszawy: Bąk, Daniel Mąka, Łukasz Piątek oraz Mariusz Zasada. Michalski wraz z Jackiem Kosmalskim dotarł do Austrii w poniedziałek późnym wieczorem. - Czas pracuje dla tych zawodników. Oni przyzwyczajają się do nowej drużyny. Nie mam do nich zastrzeżeń - mówił trener Groclinu.

W piątek piłkarze Groclinu wracają do Polski. Po powrocie dostaną dwa dni wolnego. W poniedziałek wznowią treningi w Grodzisku Wlkp., gdzie mają do tego lepsze warunki. Wtedy odbędą się kolejne dyskusje o składzie nowej drużyny. Niewykluczone, że kadrę tego zespołu uzupełnią kolejni piłkarze Polonii. We wtorek Groclin (już wtedy Polonia) zagra w Grodzisku z Zagłębiem Lubin.

Groclin Grodzisk Wlkp. - Olympiakos Pireus 2:0 (1:0). Bramki: Ivanovski (16.), Michalski (78.). Groclin: Przyrowski - Lazarevski (70. Zasada), Mynarz, Jodłowiec, Telichowski - Piechniak (20. Michalski), Świerczewski (65. Piątek), Bąk (75. Świerczewski), Majewski, Lato - Ivanovski (60. Mąka).