Kubica nadal ma nadzieje na tytuł

Polak w Silverstone nie dojechał do mety, ale jego rywale z Ferrari również nie błyszczeli. Kubica uważa, że przy takiej dyspozycji rywali może dalej liczyć się w walce o tytuł mistrz świata.
Szef F1 o Kubicy: Zimny, niedostępny robot »

- Jeśli nasi rywale nadal będą popełniać tyle błędów, to mamy szanse na tytuł - powiedział Robert Kubica w niemieckim magazynie "Auto, Motor und Sport".

- Oczywiście, musimy być pewni, że my także będziemy unikać błędów. Jeśli spojrzeć na to z tej strony, to na Silverstone nie wykorzystaliśmy naszej szansy - dodał polski kierowca. W Wielkiej Brytanii tylko Lewis Hamilton pokazał się z dobrej strony. Raikkonen dojechał czwarty, Kovalainen piąty, a Massa nie radził sobie zupełnie z prowadzeniem bolidu w deszczu i przyjechał na ostatnim miejscu.

Kubica nie ukończył wyścigu na Silverstone i spadł na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, ale mimo to do prowadzącej trójki traci zaledwie dwa punkty. Jego zdaniem Grand Prix Niemiec oraz Węgier będą decydujące dla BMW Sauber. - Następne dwa wyścigi pokażą tak naprawdę, gdzie jesteśmy i czy będziemy w stanie dotrzymać kroku naszym rywalom - mówi Polak.

- W każdym kolejnym wyścigu będę chciał zdobyć jak najwięcej punktów, a na końcu zobaczymy, co z tego wyjdzie - zapowiada Kubica, na dziewięć wyścigów przed końcem sezonu.

Kubica najlepszy, ale bez szans na tytuł »

Mario Theissen: Heidfeld odzyskał formę »