Arka przegrała z Jagiellonią

Przebywający na zgrupowaniu w Kleszczowie piłkarze Arki Gdynia ulegli w meczu sparingowym Jagiellonii Białystok 0:1. Spotkanie odbyło się w Gutowie Małym.

Był to pierwszy mecz Arki pod wodzą Czesława Michniewicza. W pierwszej połowie dwukrotnie groźnie na bramkę Jagielloni uderzał Bartosz Ława, ale bardzo dobrze spisywał się bramkarz Jagi Maciej Kudrycki. Jedyną bramkę meczu w 38. min zdobył Hermes bezbłędnie wykonując rzut karny. W 45 min sędzia znów wskazał na jedenastkę dla Jagi. Tym razem Norbert Witkowski odbił strzał Ensara Arifovicia. Kolejny sparing Arka rozegra we wtorek z Cracovią. Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1). Bramki: Hermes (38.-k). Arka (I połowa): Witkowski - Kłos, Sobieraj, Kowalski, Baster - Bazler (30. Kołodziejski), Ława, Ulanowski, Mazurkiewicz - Trytko, Niciński. Arka (II połowa): Witkowski (70. Kuć) - Sokołowski, Żuraw, Płotka, Komorowski - Karwan, Przytuła, Łabędzki, Moskalewicz, Wachowicz - Chmiest.