Złota Liga: Świetne Anna Jesień i Monika Pyrek. Rekord Isinbajewej!

Po fantastycznym finiszu Anna Jesień zajęła drugie miejsce w biegu na 400 m na mityngu Złotej Ligi w Rzymie! Świetnie wypadła też Monika Pyrek. Ale bohaterką wieczoru była Jelena Isinbajewa.
Isinbajewa skokiem na 5,03 pobiła rekord świata w skoku o tyczce na mityngu Złotej Ligi w Rzymie. Poprzedni, gorszy o 2 cm rekord także należał do Rosjanki.

26-letnia lekkoatletka pobiła rekord w drugiej próbie. To jej pierwszy rekord od mistrzostw świata w Helsinkach w 2005 r., gdy skoczyła 5,01.

Drugie miejsce w konkursie z wynikiem 4,75 zajęła Monika Pyrek. Anna Rogowska spaliła trzy próby na wysokości 4,45.

W biegu na 400 m druga była Anna Jesień. Brązowa medalistka mistrzostw świata 2007 uzyskała czas 54,71. Zwyciężyła Jamajka Melaine Walker - 54,36.

W biegu na 400 m Oscar Pistorius, słynny niepełnosprawny zawodnik z protezami z włókna węglowego zajął siódme miejsce z czasem 46,62.

Minimum reprezentacji RPA na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie wynosi 45,55. Ostatnią szansę na zdobycie minimum będzie miał 18 lipca w Lucernie.