Sport.pl

Ronaldinho o krok od Milanu

AC Milan jest bardzo blisko kupna Ronaldinho z Barcelony - donosi sobotnia prasa we Włoszech.
Według "La Gazzetta dello Sport" wiceprezydent Milanu Adriano Galliano doszedł do porozumienia z prezydentem Barcelony, Joanem Laporta co do kwoty odstępnego. Brazylijczyk przeniósłby się do Mediolanu za 15 mln euro i podpisałby dwuletni kontrakt.

Dla AC Milan to bardzo ważny transfer. Triumfatorzy klubowych mistrzostw świata z 2007 roku liżą rany po ostatni sezonie, który zakończył się w ich wykonaniu kompletną klapą. Mediolańczycy uplasowali się na piątym miejscu w lidze włoskiej i nie zakwalifikowali się do Ligi Mistrzów.

Ściągnięcie Ronaldinho do Milanu jest negocjacyjnym sukcesem klubu. Barcelona początkowo żądała za swoją gwiazdę 35 mln euro, ale ostatecznie kwota odstępnego jest aż o 20 mln mniejsza. Mediolańczycy o pomocnika starali się już od roku. Ronaldinho ma wraz z Kaką i Alexandrem Pato utworzyć brazylijskie trio w ataku AC Milan.

To już trzeci nowy zawodnik, jaki przychodzi do Mediolanu tego lata. Wcześniej do zespołu trenera Carlo Ancelottiego dołączyli obrońca Gianluca Zambrotta oraz pomocnik Mathieu Flamini, a z wypożyczenia wrócił napastnik Marco Borriello.