Wawrzyniak: Na EURO straciłem czas

PRZEGLĄD PRASY. Jakub Wawrzyniak nie ukrywa, że Mistrzostwa Europy bardzo go rozczarowały. Przekonał się, jak wiele brakuje polskiej reprezentacji do europejskiego poziomu - pisze "Przegląd Sportowy".
Legia powalczy o kolejnego Hiszpana?

Legia - FC Basel 1:6!

- Na Euro jechałem jako jedyny lewy obrońca w kadrze, a dwa pierwsze mecze przesiedziałem na ławce bo na mojej pozycji grali zawodnicy, którzy na co dzień występują na innych pozycjach. Łatwo sobie wyobrazić, jak byłem wściekły, kiedy po niezłym meczu z Danią dowiedziałem się, że w spotkaniu z Niemcami usiądę na ławce - mówi Wawrzyniak.

Wawrzniak uważa, że polska reprezentacja zdecydowania odstawała umiejętnościami od innych drużyn, biorących udział w mistrzostwach Europy. - Najbardziej byłem rozczarowany po meczu z Niemcami, gdy Goplańskiego zastąpił Żewłakow, a ja zagrałem dopiero w meczu z Chorwacją. Na Euro dobitnie przekonałem się, jak wiele brakuje polskiej piłce do międzynarodowego poziomu. Pod względem czysto piłkarskim wszystkie drużyny były od nas lepsze. Wypada nam tylko spuścić głowy i ciężko trenować - podsumowuje piłkarz Legii.