Sport.pl

Ulatowski asystentem Beenhakkera

Rafał Ulatowski oraz dwóch trenerów z reprezentacji młodzieżowych zostali asystentem trenera Leo Beenhakkera.
Ulatowski: Beenhakker to człowiek futbolu, stawiam go w jednym rzędzie z sir Bobby Robsonem »

O nominacji Ulatowskiego, który jest byłym trenerem Zagłębia Lubin, mówiło się już od kilku dni.

Oprócz niego, do sztabu dołączyli także Andrzej Zamilski oraz Radosław Mroczkowski, którzy pracują z reprezentacjami młodzieżowymi. Trenerem. bramkarzy pozostanie Andrzej Dawidziuk.

Zamilski ostatnio był trenerem młodzieżowej kadry Polski (U-21), która nie awansowała na igrzyska w Pekinie. Wcześniej szkolił warszawskie drużyny m.in. AZS AWF, Marymont, Polonię, Hutnik, Poloneza. Od 1990 roku pracuje z reprezentacjami juniorskimi w różnych kategoriach wiekowych.

W 1993 roku prowadzona przez niego kadra U-16 zdobyła mistrzostwo Europy, a kilka miesięcy później uplasowała się na czwartym miejscu w MŚ U-17. W tej drużynie grali m.in. Mirosław Szymkowiak, Mariusz Kukiełka, Arkadiusz Radomski i Jacek Magiera. Zamilskiemu nigdy nie udało się powtórzyć sukcesu z 1993 roku. Później prowadzone przez niego reprezentacje grały na ME, ale bez powodzenia.

Najmniej znany z grona nowych asystentów Beenhakkera jest Radosław Mroczkowski, trener piłkarzy kadry U-19 (rocznik 1988). 40-letni szkoleniowiec jest absolwentem warszawskiej AWF. Przez wiele lat pracował w Łodzi. Grał w Starcie, gdzie później został trenerem. Szkolił także piłkarzy Widzewa Łódź, uczniów SMS im. Kazimierza Górskiego oraz kadry młodzieżowe w okręgu łódzkim. Przez 7 lat współpracował z trenerem Andrzejem Zamilskim. Po jego nominacji na selekcjonera reprezentacji olimpijskiej w 2006 r. PZPN powierzył Mroczkowskiemu prowadzenie kadry U-18.