Puls Biznesu: Futbol.pl blisko bankructwa, czy Boruc odzyska pieniądze?

PRZEGLĄD PRASY. Projekt Futbol.pl - piłkarski magazyn i strona internetowa - ma problemy finansowe i jest bliski bankructwa. Na pieniądze od firmy czeka m.in. Artur Boruc, który był twarzą kampanii marketingowej czasopisma - pisze ?Puls Biznesu?.
Projekt Futbol.pl ruszył we wrześniu 2007. Pojawienie się czasopisma na rynku poprzedziła droga (3 mln złotych) kampania reklamowa, której główną gwiazdą był bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc. Wydawnictwo liczyło, że rosnąca sprzedaż i zainteresowanie reklamodawców zrekompensują duże nakłady na kampanię. Jednak po ośmiu miesiącach na rynku Futbol.pl nie tylko nie daje zysków, ale przynosi długi sięgające już ponad 1 mln złotych.

Artur Boruc to tylko jedna z wielu osób, której czasopismo nie wypłaciło należnych sum. Futbol.pl jest winien pieniądze m.in. agencji, która zaprojektowała makietę. - Czekamy na zapłatę ponad rok, wpłynęła tylko niewielka część. Były próby rozmów, wezwania do zapłaty, ale nic nie dawały. Oddaliśmy sprawę do prawnika - mówi Piotr Adamowicz z AdmilkAgency. Wydawnictwo nie zapłaciło także m.in. firmie AMS (branża reklamowa) i Telewizji Polskiej. Problemy finansowe sprawiły, że z redakcji musiało odejść część pracowników, a ci którzy zostali dostają wypłaty w ratach.

Właściciel Futbol.pl Dariusz Bogucki zerwał kontakty z doradcami i na własną rękę szuka inwestora, który mógłby odkupić czasopismo.