Grecka oferta dla Napoleoniego

Jak dowiedziała się ?Gazeta?, Stefano Napoleonim zainteresowana jest grecka Skoda Xanthi.
- Na razie żaden z szefów klubu nie potwierdził tej informacji. - Jestem z zespołem na zgrupowaniu i nic mi o tym nie wiadomo - twierdzi Marek Zub, dyrektor sportowy. Podobnie wypowiadał się zresztą tydzień temu, kiedy po raz pierwszy pojawiły się spekulacje o tym, że Napoleoni i Ugo Ukah są bliscy odejścia z klubu z al. Piłsudskiego.

Przypomnijmy, że 22-letni Włoch już po zakończeniu sezonu zapowiadał, że nie jest zainteresowany grą w drugoligowym zespole i bardzo możliwe, że w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy innej drużyny. Jeśli Napoleoni zdecyduje się przejść do greckiej drużyny, to jego klubowym kolegą będzie inny były widzewiak - Rafał Grzelak, który trafi do Xanthi z Boavisty Porto. W tym zespole występował także bramkarz Arkadiusz Malarz, który dzięki dobrej postawie odszedł do Panathinaikosu Ateny.

Napoleoni został piłkarzem Widzewa jesienią 2006 roku. Wcześniej występował w Tor di Quinto, z którym zdobył młodzieżowe mistrzostwo Włoch. Do gry w drużynie z al. Piłsudskiego namówił go Zbigniew Boniek. Napoleoni rozegrał 44 mecze w ekstraklasie i strzelił 11 goli.