Sport.pl

Od 1 sierpnia Grzegorz Ślak prezesem Polonii

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Grzegorz Ślak od 1 sierpnia ma pełnić funkcję prezesa piłkarskiej Polonii Warszawa.
Ślak jest znanym menadżerem działającym do tej pory w branży chemicznej. Był prezesem Rafinerii Trzebinia oraz giełdowej spółki Skotan, należącej do jednego z najbogatszych Polaków Romana Karkosika. Od czerwca zasiada w Radzie Nadzorczej holdingu J.W.Construction, firmy której głównym udziałowcem jest właściciel Polonii Józef Wojciechowski. To właśnie Ślak prowadził w imieniu Wojciechowskiego rozmowy o przejęciu Groclinu-Dyskobolii SSA, które w ubiegłym tygodniu zakończyły się podpisaniem umowy.

Praca w Polonii nie będzie dla niego debiutem w sporcie. Za czasów jego prezesury Rafineria Trzebinia została sponsorem żużlowej Unii Tarnów. Był to złoty okres w historii tarnowskiego klubu, który najpierw awansował do ekstraligi, a następnie wywalczył dwa mistrzostwa Polski. Stało się to możliwe dzięki transferom do Unii Jacka i Tomasza Gollobów oraz Rune Holty.

Na Konwiktorskiej Ślak ma zastąpić Jerzego Klockowskiego, ale nie wiadomo czy ten odejdzie z klubu, czy może przydzielona mu zostanie inna rola. Nowy prezes prowadzi rozmowy z osobami, których chce zatrudnić do nowej Polonii. Raczej przesądzone jest, że dyrektorem sportowym będzie Tadeusz Fajfer, pełniący tę funkcję w Groclinie, a trenerem zespołu Młodej Ekstraklasy Michał Libich, dotychczasowy szkoleniowiec drużyny juniorów "Czarnych Koszul".

Polonia oprze drużynę Młodej Ekstraklasy na juniorach z rocznika 1987 i 1989. Wycofa z I ligi dotychczasową drużynę. Jej miejsce zajmie spadkowicz - ŁKS Łomża. Nadal istnieć będzie zespół rezerw i zagra w IV lidze (dawnej piątej). Znajdą w nim przystań również ci zawodnicy, którzy nie załapią się do kadry Polonii występującej w ekstraklasie, chyba że znajdą sobie pracę w innych klubach albo rozwiążą kontrakty.