Znamy skład siatkarzy na igrzyska: Jadą Ignaczak i Możdżonek

Raul Lozano powołał 12-osobowy skład na igrzyska olimpijskie w Pekinie. W Polsce zostaną m.in. wicemistrzowie świata - Piotr Gacek, Wojciech Grzyb i Michał Bąkiewicz.
Siatkarki przed Pekinem: Kaczor asem w kadrze »

Raul Lozano do końca miał dylemat z dwiema pozycjami - libero, gdzie rywalizowali Krzysztof Ignaczak i Piotr Gacek, oraz środkowego bloku, gdzie nie wiedział, czy wybrać Marcina Możdżonka, czy Wojciecha Grzyba. - Postawił na Ignaczaka i Możdżonka.

Kadra na Pekin wyglądała więc następująco: Paweł Zagumny, Paweł Woicki (rozgrywający), Michał Winiarski, Sebastian Świderski, Marcin Wika, Krzysztof Gierczyński (przyjmujący), Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz, Marcin Możdżonek (środkowi), Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka (atakujący), Krzysztof Ignaczak (libero).

W piątek i w sobotę kadra Lozano zmierzy się z Egiptem w ostatniej kolejce rundy grupowej Ligi Światowej. W Poznaniu i Bydgoszczy prawdopodobnie nie wystąpi Świderski, który narzeka na uraz mięśnia, ale nie wyklucza go to z turnieju finałowego LŚ w Rio de Janeiro, niespełna dwa tygodnie przed igrzyskami w Pekinie.