Czarny dzień dla Chorwatów

Mieli zagrać ze sobą w ćwierćfinale, tymczasem obaj odpadli w drugiej rundzie. Ivan Ljubicić i Ivo Karlović zawiedli swoich kibiców, doznając dziś porażek w turnieju ATP w Umag. O ile tego pierwszego można rozgrzeszyć, gdyż nabawił się kontuzji pleców i w ogóle nie pojawił się na korcie, o tyle przegrana tego drugiego z Maximo Gonzalezem jest sporą niespodzianką.
Rozstawiony z piątką Ljubicić miał dziś walczyć o ćwierćfinał ze swoim rodakiem Roko Karanusicem. Do spotkania jednak nie doszło, gdyż wyżej notowanemu Chorwatowi przeszkodził uraz pleców. Wobec zaistniałej sytuacji Karanusić bez gry awansował do najlepszej ósemki.

Ivo Karlović (nr 2) wyszedł na kort w pełni sprawny, ale schodził z niego, mając kwaśną minę, jak i większość kibiców zgromadzona na korcie centralnym. Początek spotkania z Maximo Gonzalezem nie wskazywał na kłopoty faworyta. Chorwat dobrze podawał, zaserwował siedem asów i zdobył o jednego breaka więcej, wygrywając 6:3. W dalszej części meczu sytuacja zaczęła się komplikować. Najgroźniejsza broń mierzącego 208 cm Karlovicia przestała funkcjonować, w efekcie czego Gonzalez przejmował inicjatywę. Zarówno w drugiej jak i trzeciej partii wykorzystał jedną z trzech okazji na przełamanie, a sam utrzymał swój serwis, zwyciężając ostatecznie 3:6, 6:3, 6:4.

Wyniki drugiej rundy:

Roko Karanusić (Chorwacja) - Ivan Ljubicić (Chorwacja) walkower (kontuzja pleców)

Guillermo Canas (Argentyna) - Boris Pashanski (Serbia) 6:7,(3) 6:3, 7:5

Maximo Gonzalez (Argentyna) - Ivo Karlović (Chorwacja) 3:6, 6:3, 6:4

Igor Andriejew (Rosja, 4) - Daniel Gimeno-Traver (Hiszpania) 6:2, 7:6(3)