Domachowska w drugiej rundzie turnieju w Carson

Marta Domachowska pokonała 16-letnią Amerykankę Coco Vandeweghe 6:3, 6:3 i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Los Angeles (pula nagród 600 tysięcy dolarów). Kolejną przeciwniczką naszej tenisistki będzie Anna Czakwetadze (nr 3)
Spotkanie rozpoczęło się po myśli naszej tenisistki. 22-letnia warszawianka objęła prowadzenie 3:1. Następne gemy przebiegały według zasady własnego podania. Kolejne przełamanie miało miejsce w ostatnim, dziewiątym gemie seta. Domachowska wygrała tę część spotkania 6:3. Druga odsłona rozpoczęła się od wyraźnej dominacji podopiecznej Pawła Ostrowskiego. Marta prowadziła już 4:0, gdy w jej grze pojawił się wyraźny przestój. 16-letnia Vandeweghe wygrała trzy kolejne gemy, odrabiając stratę podwójnego przełamania. Jednak 22-letnia Polska zdołała przezwyciężyć kryzys i ostatecznie wygrała 6:3, 6:3 po 1 godzinie i 6 minutach gry. Już tradycyjnie Domachowska miała spore problemy ze swoim podaniem, zwłaszcza drugim. Druga rakieta naszego kraju popełniła w spotkaniu pierwszej rundy aż 10 podwójnych błędów serwisowych!

Zwycięstwo nad Coco Vandeweghe zapewniło Marcie Domachowskieuj 20 punktów do rankingu WTA oraz premię finansową w wysokości 3370 dolarów.

Los Angeles jest drugim przystankiem Marty Domachowskiej podczas amerykańskiego tourne. Przed tygodniem przegrała w pierwszej rundzie eliminacji turnieju w Stanford z 15-letnią Portugalką Michelle Larcher De Brito. W tym sezonie Marta odniosła życiowy sukces, dochodząc do czwartej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Poza zmaganiami w Melbourne Park nie udało jej się wygrać dwóch spotkań w jednym turnieju WTA. Marta dotarła do drugiej rundy m.in. podczas Wimbledonu i Roland Garros.

Tegoroczny start w turnieju East West Bank Classic jest dla Marty Domachowskiej trzecim występem w Los Angeles. W Mieście Aniołów debiutowała w 2005 roku, ale dopiero teraz wygrała w Kalifornii swoje pierwsze spotkanie.

W drugiej rundzie rywalką Marty Domachowskiej będzie Anna Czakwetadze. 21-letnia Rosjanka jest rozstawiona w imprezie z "trójką" i w pierwszej fazie zmagań nie musiała grać, gdyż otrzymała wolny los. Będzie to pierwsze spotkanie Polki z Rosjanką.

Wynik pierwszej rundy singla:

Marta Domachowska (Polska) - Coco Vandeweghe (USA, WC) 6:3, 6:3