Kaźmierczak: Chcę dokonać w Derby tego co Rasiak

Przemysław Kaźmierczak przeszedł do Derby County, gdzie ma być jednym z liderów drużyny. 26-letniego pomocnika czeka jeszcze jedno trudne zadanie - musi się zmierzyć z legendą Grzegorza Rasiaka, który przez rok gry stał się ulubieńcem kibiców Derby.
Lewandowski mógł grać w Premier League »

- Znam Grzegorza, ale nie rozmawiałem z nim o transferze - mówi Kaźmierczak lokalnej gazecie ,,Evening Telegraph" - Wiem jak popularny był tutaj. Zrobił bardzo wiele dla Derby i mam nadzieję, że będę w stanie dokonać tego samego - dodaje.

Rasiak grał w Derby przez rok. W sezonie 2004-2005 zdobył dla ,,Baranów" 16 bramek i wprowadził zespół do play off. W walce o Premier League Derby uległo jednak Preston North End.

Kaźmierczak ma nadzieję, że regularne występy w barwach Derby pozwolą mu wrócić do reprezentacji Polski. "Kaz" zagrał w kilku spotkaniach eliminacji do Euro, ale odkąd przeszedł do Porto i trafił na ławkę Leo Beenhakker przestał go powoływać. - Kiedy byłem zawodnikiem Boavisty grałem w większości meczów kwalifikacyjnych do Euro, jednak kiedy przeszedłem do Porto stało się to dużo trudniejsze - mówi Kaźmierczak. - Dla Leo Beenhakkera bardzo ważna jest regularna gra w klubie.

Polak został wypożyczony do Derby na rok. Chciałby jednak na dłużej związać się z klubem. - Chciałbym zostać tu dłużej niż rok- mówi. - Chcę się pokazać z dobrej strony i związać się z Derby. To wielki klub i ma wszystko, by w przyszłym sezonie grać w Premier League.

Trener Derby Paul Jewell ma wielkie oczekiwania wobec Kaźmierczaka. Polak w poprzednim sezonie zagrał tylko w 11 spotkaniach, ale szkoleniowca "Baranów" przekonały płyty DVD z występów "Kaza" w Boaviscie. - To inteligentny zawodnik, zapewni nam równowagę i jestem pewien, że będzie grał świetnie - komplementował reprezentanta Polski.

Beenhakker szuka nowych twarzy »