Domachowska poza turniejem

Nie udało się Marcie Domachowskiej sprawić niespodzianki w drugiej rundzie turnieju WTA w Los Angeles. 22-letnia Polka uległa rozstawionej z ?trójką? Rosjance Annie Czakwetadze. Trwające zaledwie 50 minut spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1, 6:1 na korzyść 21-letniej moskwianki.
Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando Rosjanki. W pierwszej odsłonie Domachowska nie zdołała wygrać gema serwisowego. Ostatecznie Polka przegrała tę część spotkania 1:6, zdobywając jednego breaka. W drugiej nasza reprezentantka także nie nawiązała walki z wyżej notowaną rywalką. Ósma w światowej hierarchii Czakwetadze ponownie oddała Polce zaledwie jednego gema. W całym spotkaniu druga rakieta naszego kraju została sześciokrotnie przełamana, popełniła 5 podwójnych błędów serwisowych, a po drugim podaniu wygrała zaledwie 23% piłek.

Kolejną przeciwniczką rozstawionej z "trójką" Czakwetadze będzie zwyciężczyni spotkania pomiędzy Austriaczką Sybille Bammer (nr 14) i Kanadyjką Stephenie Dubois.

Forma Marty Domachowskiej może wzbudzać pewne obawy w kontekście Igrzysk Olimpijskich. W Los Angeles Polka wprawdzie pokonała jedną rywalkę, ale była nią amerykańska juniorka z szóstej setki rankingu. 22-letnia warszawianka ciągle ma problemy z serwisem, a w jej grze zdarzają się przestoje. Za występ w turnieju East West Bank Classic Domachowska zainkasuje 3370 dolarów i 20 punktów do rankingu.

Martę Domachowską czeka teraz kilka bardzo ważnych występów. Od poniedziałku Polka zagra w turnieju Rogers Cup w Montrealu, następnie wystąpi w turnieju olimpijskim w Pekinie, a sezon letni uwieńczy startem w wielkoszlemowym US Open.

Wynik drugiej rundy singla:

Anna Czakwetadze (Rosja, 3) - Marta Domachowska (Polska) 6:1, 6:1