Nadal wygrał turniej Masters Series ATP w Toronto

Nie było niespodzianki w finale turnieju Masters Series w Toronto. Rozstawiony z dwójką Rafael Nadal w półtorej godziny uporał się z Nicolasem Kieferem, wygrywając 6:3, 6:2 i zdobywając swój 30. tytuł w karierze.
22-letni chłopak z Majorki jest w nadzwyczajnej dyspozycji. Hiszpan jest nie do zatrzymania od 7 maja, kiedy to przegrał ostatni jak dotąd mecz z Juanem Carlosem Ferrero w Rzymie. Potem wygrał cztery turnieje z rzędu, dorzucając dziś piąty, wywalczony w Toronto.

Nadal nie zagrał rewelacyjnie, ale z drugiej strony nie musiał, bo rywal nie zmuszał go do sięgania po najcięższe działa. Początek spotkania był wyrównany, ale po okresie badawczej gry faworyzowany Hiszpan przycisnął i w piątym gemie przełamał Kiefera, wychodząc na prowadzenie 3:2. Obaj tenisiści popełniali sporo błędów, ale w decydujących momentach Nadal mylił się mniej. Przy stanie 3:5 Niemiec miał dwie piłki na wygranie gema i zmniejszenie straty do przeciwnika. Przegrał jednak cztery kolejne punkty i całego seta.

W drugiej partii kluczowym momentem był znów piąty gem. Trwał on ponad 20 minut, a Kiefer grał agresywnie, ryzykownie, ale i dokładnie, czym zmuszał Nadala do błędów. Niemiec miał kilka okazji na przełamanie 22-latka z Majorki, ale ostatecznie do tego nie doszło. To podcięło skrzydła Kieferowi, który do końca nie zdołał zdobyć już ani jednego gema.

Dla Rafaela Nadala to drugi triumf w Toronto. Poprzednio zwyciężył w Kanadzie przed trzema laty. Hiszpan odrobił kolejne punkty do Rogera Federera, co oznacza, że walka o fotel lidera światowego rankingu wkracza w decydującą fazę.

Wynik finału: Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Nicolas Kiefer (Niemcy) 6:3, 6:2