Beenhakker: Wybrałem w ciemno, ale co miałem robić?

PRZEGLĄD PRASY. Leo Beenhakker powołał kadrę na mecz z Maccabi Hajfa. To nie był łatwy wybór biorąc pod uwagę opóźnienie rozgrywek ligowych. Szkoleniowiec Polaków mówi w ?Przeglądzie Sportowym?, że wybór był trochę w ciemno, ale nie było innego wyjścia
Na pytanie czy nominacje zostały wysłane w ciemno, Leo Beenhakker odpowiedział: A co innego miałem zrobić? Ale nie dramatyzowałbym z tą ciemnością. Wielu z tych chłopców znam i oglądałem na żywo nie raz i nie dwa.

Leo Beenhakker zastrzegł też, że powołanie zawodników w taki sposób jest dla niego smutną sytuacją i dla wszystkich zainteresowanych polską piłką. Szkoleniowiec reprezentacji przyznał też, że w ponad 40-letniej karierze jest to dla niego zupełna nowość.

- Chcę zaznaczyć: to nie jest tak, że sztab szkoleniowy reprezentacji nie wiedział, co z tym fantem zrobić. My tych wszystkich powołanych piłkarzy znaliśmy już wcześniej, chociażby z występów w poprzednim sezonie. Mamy wiele list z nazwiskami piłkarzy do sprawdzenia. Są osobne z reprezentantami do lat 20, 21 oraz 23 - wyjaśnia trener.

Leo powołał kadrę na mecz z Maccabi »