"Lekcja Agaty" - dokument o chorobie Agaty Mróz

W niedzielę stacja TVN wyemituje film pt. "Lekcja Agaty", będący zapisem ostatnich miesięcy życia zmarłej na białaczkę siatkarki Agaty Mróz.
Agata Mróz zmarła 4 czerwca 2008 roku. Od 2000 roku toczyła bezustanną walkę z chorobą. Po drodze jako jedna z najlepszych siatkarek w drużynie "Złotek" zdobyła dwa złote medale mistrzostw Europy.

Agacie Mróz przez ostatnie miesiące życia towarzyszył z kamerą ksiądz Maciej Makuła, który stworzył film będący prawdziwym testamentem siatkarki.

Film miał przedstawiać zwycięstwo Agaty Mróz, ale tym razem życie napisało inny scenariusz... Ksiądz Makuła zarejestrował ostatnie miesiące jej życia. Przechodzenie kolejnych chemioterapii, urodzenie córki oraz chwilę, gdy widziała ją ostatni raz.

- Agata zmarła tak jak chciała, mówi przecież w materiale, że chciałaby umrzeć bez bólu i cierpienia - komentuje film mąż siatkarki Jacek Olszewski.

Film jest częścią sztuki teatralnej "Kocham Cię życie". Spektakl przygotowały dzieci chore na białaczkę i te, które się już wyleczyły. Scenarzystką jest Magdalena Bargieł, której udało się wygrać z chorobą.

Agata Mróz odeszła...


"Ze złotym medalem na szyi myślałam, że pokonam chorobę" »

Ten najważniejszy mecz polska siatkówka przegrała »