Janczyk strzela w Pucharze Rosji

Dawid Janczyk strzelił gola dla CSKA Moskwa w meczu 1/16 Pucharu Rosji przeciwko Torpedo Władymir. Polak zdobył bramkę w 45. minucie, a jego klub pokonał trzecioligową drużynę 4:1.
Tomasz Kuszczak pierwszym bramkarzem MU - w sparingach »

Janczyk wyszedł w podstawowym składzie CSKA i grał do 75. minuty, kiedy zmienił go Ryżow. W 45. minucie Polak pokonał bramkarza rywali, podwyższając wynik na 2:0. Pozostałe bramki klubu Polaka zdobyli Caner Erkin, Ricardo Jesus i Alan Dżagojew. Gola dla Torpedo strzelił Wjazmikin.

CSKA awansowało do kolejnej rundy, w której zagrają z Baltiką Kaliningrad, która w środę pokonała Łucz-Energię Władywostok 3:0. Sensacją meczów 1/16 było odpadnięcie zdobywcy Pucharu UEFA, drużyny Zenita St. Petersburg z drugoligowym Sybirem Nowosybirsk. Mistrzowie Rosji przegrali 0:1.

Zespół Polaka w poprzednim sezonie wygrał Puchar Rosji. W finałowym meczu wygrał po rzutach karnych z Amkarem Perm (w regulaminowym czasie było 2:2), a decydującą jedenastkę wykonał Janczyk.