Kadra na Ukrainę bez Żurawskiego, ale z Jeleniem

14 piłkarzy, którzy byli na mistrzostwach Europy powołał na towarzyski mecz z Ukrainą (20 sierpień) trener Leo Beenhakker. Zabrakło m.in. Macieja Żurawskiego, Mariusza Jopa, Marka Saganowskiego, Łukasza Garguły i Marcina Wasilewskiego. Do reprezentacji wraca Ireneusz Jeleń
Największą sensacją jest brak Żurawskiego. Pierwszy był kapitanem drużyny, która wywalczyła awans do Euro. Mimo słabej formy Leo wciąż w niego wierzył i stawiał.

W kadrze brakuje także Marcina Wasilewskiego. Prawy obrońca Anderlechtu Bruksela jest kontuzjowany, na boisko wróci za miesiąc.

Oprócz pominiętego Żurawskiego niespodzianką jest powrót do kadry napastnika Auxerre Ireneusza Jelenia, którego nie było na zgrupowaniu do marca ubiegłego roku. Debiutantami są Piotr Polczak z Cracovii i Marcin Kowalczyk z Dynama Moskwa.

Z powodu występu w europejskich pucharach Beenhakker powołał tylko po jednym piłkarzu z Legii Warszawa i Lecha Poznań (maksymalnie zagrają 45 minut) i ani jednego z Wisły Kraków.

Kadra Polski na mecz z Ukrainą:

Bramkarze: Artur Boruc, Łukasz Fabiański.

Obrońcy: Paweł Golański, Adam Kokoszka, Michał Żewłakow, Grzegorz Bronowicki, Marcin Kowalczyk, Piotr Polczak.

Pomocnicy: Mariusz Lewandowski, Dariusz Dudka, Rafał Murawski, Jacek Krzynówek, Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek, Roger, Radosław Majewski, Szymon Pawłowski.

Napastnicy: Ireneusz Jeleń, Euzebiusz Smolarek.

Rezerwowi: Sebastian Przyrowski, Grzegorz Wojtkowiak, Tomasz Jodłowiec, Tomasz Bandrowski, Sławomir Peszko, Tomasz Zahorski.