Transfer Saganowskiego - będzie walczył o Ligę Mistrzów

Marek Saganowski przechodzi z Southampton do Aalborga. Za tydzień Polak zagra z nowym klubem w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z FBK Kowno. Stawką będzie faza grupowa LM
- Marek jest znany na europejskiej arenie od wielu lat. Znaleźliśmy piłkarza idealnie pasującego do naszego stylu gry. To wielkie wzmocnienie naszej ofensywy - powiedział na stronie internetowej klubu dyrektor sportowy Aalborga Lynge Jakobsen. Polak został wypożyczony do końca roku. Sumy transferowej nie ujawniono.

Saganowski grał w Southampton od półtora roku. W 43 meczach w II lidze angielskiej strzelił 13 goli. W pierwszym sezonie walczył z klubem o awans w Premier League, w ostatnim bronił się przed spadkiem. W maju 30-letni napastnik pojechał na Euro i zaprezentował się nieźle. Mimo to po powrocie nowy trener Jan Poortvliet odsunął go od pierwszej drużyny. Saganowski grał w sparingach drużyny rezerw.

- Nie spodobało mi się to, jak zostałem potraktowany w Southampton po przyjeździe. Myślałem, że na zachodzie inaczej obchodzi się z graczami. Aż przypomniały mi się czasy rządów pana Ptaka w ŁKS, gdy zawodnicy z wyższymi kontraktami byli odstawiani od składu w ramach oszczędności. Teraz podobna sytuacja ma miejsce w FC Saints. Prezes zakazał trenerowi brać mnie pod uwagę w składzie na nowy sezon. Musiałem więc poszukać nowego klubu. Miałem kilka ofert, szczególnie z mniejszych klubów The Championship. Zdecydowałem się jednak na Danię, bo to może być świetne doświadczenie - napisał na swojej stronie internetowej Saganowski.

Aalborg wypożyczył go w ostatniej chwili. W czwartek o północy minął termin zgłaszania piłkarzy do III rundy eliminacji LM. - Awans do Ligi Mistrzów byłby spełnieniem moich marzeń - pisze Saganowski

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama