Siatkarki BKS-u zapraszają na horror z nożem na gardle

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej prowadzą z BKS-em Bielsko Biała już 2:0 (w serii do trzech zwycięstw) w ćwierćfinale Orlen Ligi, ale zawodniczki obu drużyn podkreślają, że jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte.
ŚLĄSK.SPORT.PL ćwierka na Twitterze. Obserwujesz? >>

- Nasz wyjazd do Dąbrowy Górniczej zdecydowanie nie ułożył się po naszej myśli. Liczyłyśmy przynajmniej na jedno zwycięstwo. W dwóch pierwszych setach w ogóle nas nie było. Potem - po przerwie - pokazałyśmy, że potrafimy walczyć, że chcemy. Może gdyby ten trzeci set potoczył się inaczej, to tego meczu byśmy nie przegrały. A tak zapraszamy na horror do Bielska. Potrafimy grać z nożem na gardle - zapewniła Małgorzata Lis, środkowa BKS-u.

Elżbieta Skowrońska, przyjmująca MKS-u, podkreślała, że najbardziej cieszy się z wygranej w trzecim secie. - Wyszłyśmy wtedy z wielkich opresji. Wcześniej nie zawsze nam się to udawało - mówiła.

Mirosław Zawieracz, trener drużyny z Bielska-Białej, stwierdził, że w pierwszych dwóch setach jego zespół sparaliżowała stawka spotkania. - Nie było nas wtedy na boisku. Mieliśmy problem z zagrywką. Z atakami rywala. Potem - gdy opadły emocje - wyglądało to zdecydowanie lepiej. Graliśmy wtedy swoją siatkówkę. Niestety, w końcówce trzeciego set była to siatkówka zbyt siłowa - ocenił.

Nicola Negro, trener MKS-u, gratulował swojej drużynie nie tylko wygranej, ale widowiska. - Nie możemy jednak zapomnieć, że BKS to wciąż drużyna z dużym potencjałem. Jeśli pomyślimy, że w Bielsku będzie łatwo, to popełnimy duży błąd. Musimy jechać na mecz BKS-em tak, jakby wciąż było zera do zera - mówił Włoch.