Siatkarki z Dąbrowy Górniczej coraz bliżej medali mistrzostw Polski!

Dzięki wygranej z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała, siatkarki Tauronu Banimex MKS Dąbrowa Górnicza awansowały do półfinałów mistrzostw Polski.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Ćwierćfinałowa rywalizacji BKS-u z MKS-em miała być ozdobą tej fazy rywalizacji w Orlen Lidze. Pierwsze dwa mecze, które odbyły się w Dąbrowie Górniczej, nie przypominały jednak siatkarskiej bitwy na śmierć i życie. Gospodynie po prostu rozbiły rywalki w pył i wypracowały sobie przewagę przed niedzielnym pojedynkiem w Bielsku-Białej.

Pomimo łatwych zwycięstw, trener MKS-u Nicola Negro, przestrzegał przed lekceważeniem rywalek. Pierwszy set wskazywał na to, że nie miał racji. Dąbrowianki pewnie go wygrały i wydawało się, że ich droga do strefy medalowej jest już otwarta.

Tak łatwo wcale jednak nie było, bo zawodniczki BKS-u podjęły walkę i wygrały dwa kolejne sety. To było wszystko, na co było je stać. W czwartej partii znów triumfował MKS i o zwycięstwie musiał decydować piąty set. Zaczęło się od trzypunktowego prowadzenia bielszczanek, ale potem swoją dominację potwierdził MKS.

Na dąbrowianki w półfinale Orlen Ligi czeka potężny Chemik Police. O powtórzenie wyniku sprzed roku, czyli awansu do finału, będzie ciężko, bo to rywalki będą faworytkami.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (21:25,25:17,25:22,15:25, 8:15)

MKS: Staniucha-Szczurek, Dziękiewicz, Zaroślińska, Cemberci, Strasz (l), Adams, Skowrońska oraz Sassa, Liniarska. BKS: Nikić, Horka, Wojtowicz (l), Ciaszkiewicz-Lach, Beier, Wilk, Lis oraz Strózik, Trojan, Łyszkiewicz, Pelc, Szymańska.

Stan rywalizacji: 3:0 dla MKS-u.