M¦ w siatkówce 2014. Amulety Kubańczyków nie działaj±: wyraĽna porażka z Niemcami [ZDJĘCIA]

Niemcy przypomnieli sobie, że podczas mundialu maj± stosować się do zasad projektu ?Yolo? i zmietli z parkietu Spodka reprezentację Kuby.

Wyniki, terminarz i ciekawostki z M¦ w siatkarskim serwisie Sport.pl

Chociaż to dopiero pocz±tek turnieju o mistrzostwo ¶wiata, to porażki waż± coraz więcej. Reprezentacje Kuby i Niemiec przystępowały do ¶rodowego meczu w Katowicach, maj±c już na koncie po jednej przegranej. Kubańczycy po pasjonuj±cym spotkaniu oddali punkty Finlandii (2:3), a Niemcy nie sprostali Brazylii (0:3).

Reprezentacja naszych zachodnich s±siadów przed przyjazdem do Polski zapowiedziała, że będzie się stosować do zasad projektu "Yolo", czyli "You only live once" ("Żyjesz tylko raz").

W pierwszym secie meczu z Kub± w my¶l "Yolo" grał przede wszystkim Gyorgy Grozer. Atakuj±cy Niemiec jest znany z tego, że potrafi rozkruszyć nawet najwyższy i najbardziej szczelny blok. Jednak łatwo¶ć, z jak± miotał piłki obok wyci±gniętych dłoni rywali, musiał budzić podziw. Grozer dodatkowo nie miał lito¶ci, gdy stawał w polu zagrywki. Młodym Kubańczykom musiały trz±¶ć się łydki, gdy to akurat w jego rękach była piłka.

Nie mamy w±tpliwo¶ci, że to Grozer był motorem napędowym akcji Niemców, którzy w pierwszym secie nie pozwolili Kubańczykom podnie¶ć głów choćby na chwilę.

Rodolfo Sanchez, selekcjoner zawodników z karaibskiej wyspy, ma posturę boksera wagi ciężkiej. Gdy jest niezadowolony, to wystarczy jedno jego spojrzenie, by postawić na baczno¶ć zawodnika, który akurat popełnił bł±d. Sanchez miotał więc spojrzeniami, krzywił się, bezradnie rozkładał ręce, a punktów jednak wci±ż przybywało więcej i szybciej po stronie rywala.

Kubańczycy przyjechali na ¦l±sk z amuletami, które maj± przynosić im szczę¶cie. To kolorowe naszyjniki z flag± Kuby. Siatkarze chc± w ten sposób okazać solidarno¶ć ze swoj± ojczyzn±. Na razie jednak amulety zupełnie w Spodku nie działaj±.