Zaksa zdecydowanie za mocna dla BBTS-u Bielsko-Biała

W ostatnim meczu rundy zasadniczej podopieczni trenera Piotra Gruszki w trzech setach przegrali w Kędzierzynie-Koźlu.
Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o siatkówce. Sprawdź na Facebooku >>

Gospodarze, którzy od dawna wiedzieli, że do rozgrywek play-off przystąpią z siódmego miejsca, nie dali szans bielszczanom. Dość powiedzieć, że w żadnej z trzech partii nie pozwolili im przekroczyć granicy 20 punktów, a wszystko trwało niewiele ponad godzinę.

Pierwszy set to popisowa partia późniejszego MVP Dominika Witczaka. Atakujący Zaksy tylko przez ten okres zanotował osiem "oczek" i poprowadził swoich kolegów do łatwej wygranej 25:17. W kolejnej odsłonie kędzierzyńskiego bombardiera znacznie odciążył Dick Kooy, do tego znowu bardzo dobrze blokował Krzysztof Rejno i goście nie zdążyli się obejrzeć, a już przegrywali 15:6. Taki obrót sprawy rozbił ich na tyle, że tym razem przegrali różnicą 10 piłek.

Trzecia część była najbardziej wyrównana, ale nie ma się co dziwić, bo trener miejscowych dał pograć mniej wykorzystywanym graczom. Nominalni rezerwowi podołali zadaniu i toczyli wyrównany bój z pierwszym składem rywala. Po drugiej przerwie technicznej jednak bielszczanie się zacięli, co skrzętnie wykorzystali trójkolorowi, którzy kontrolując w końcówce wydarzenia, triumfowali do 19.

Warto odnotować, że w drużynie z Bielska-Białej zagrało trio byłych kędzierzynian: przyjmujący Serhij Kapelus i Wojciech Ferens oraz rozgrywający Grzegorz Pilarz. I to właśnie dwaj pierwsi napsuli miejscowym najwięcej krwi. To jednak nie wystarczyło, żeby wygrać choćby jednego seta. A bielszczanie liczyli, że dzięki zwycięstwu w Kędzierzynie-Koźlu uda im się zakończyć fazę zasadniczą na 10. miejscu.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:15, 25:19)

Zaksa: Witczak, Rejno, Zagumny, Loh, Wiśniewski, Kooy, Zatorski (l) oraz Abdel-Aziz, Ruciak, Zapłacki, van Dijk, Kaźmierczak.

BBTS: Ferens, Neroj, Gonzales, Bunia, Sobala, Kapelus, Dębiec (l) oraz Błoński, Pilarz, Czauderna, Dębiec (l), Polański.