Siatkarki z Dąbrowy Górniczej i Bielska-Białej z powołaniami do reprezentacji Polski

Jacek Nawrocki, nowy selekcjoner kadry powołał kadrę narodową seniorek na sezon 2015.
Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o siatkówce. Sprawdź na Facebooku >>

W drużynie znalazło się miejsce aż dla 32 zawodniczek, a wśród nich nie zabrakło również siatkarek reprezentujących kluby z naszego regionu. Na wyróżnienie zasłużyły: Natalia Piekarczyk, Tamara Kaliszuk i Krystyna Strasz (wszystkie Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza) oraz Aleksandra Trojan (BKS Aluprof Bielsko-Biała).

Skład kadry

Rozgrywające

Izabela Bełcik (PGE Atom Trefl Sopot), Joanna Wołosz (Busto Arsizio), Milena Radecka (Foppapedretti Bergamo), Natalia Piekarczyk (Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza), Ewelina Tobiasz (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski);

Atakujące

Katarzyna Skowrońska-Dolata (Rabita Baku), Tamara Kaliszuk (Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza), Izabela Kowalińska (Chemik Police), Malwina Smarzek (SK bank Legionovia Legionowo), Katarzyna Zaroślińska (PGE Atom Trefl Sopot), Anna Miros (PGE Atom Trefl Sopot);

Środkowe

Agnieszka Bednarek-Kasza (Chemik Police), Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław), Aleksandra Trojan (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Aleksandra Sikorska (Budowlani Łódź), Gabriela Polańska (Budowlani Łódź), Sylwia Pycia (Budowlani Łódź), Maja Tokarska (PGE Atom Trefl Sopot), Zuzanna Efimienko (PGE Atom Trefl Sopot);

Przyjmujące

Natalia Kurnikowska (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), Karolina Różycka (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), Elżbieta Skowrońska (Canakkale Belediye Spor), Anna Werblińska (Chemik Police), Klaudia Kaczorowska (Atom Trefl Sopot), Ewelina Sieczka (Budowlani Łódź), Aleksandra Wójcik (SK bank Legionovia Legionowo), Daria Paszek (SK bank Legionovia Legionowo);

Libero

Krystyna Strasz (Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza), Paulina Maj-Erwardt (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), Aleksandra Krzos (Chemik Police), Agata Sawicka (Impel Wrocław), Agata Durajczyk (PGE Atom Trefl Sopot)

Więcej o:

PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 VERVA Warszawa 59 65:21 21 2
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 58 64:22 19 4
3 Jastrzębski Węgiel 48 53:31 17 6
4 PGE Skra Bełchatów 48 55:30 16 7
5 Trefl Gdańsk 35 46:41 11 11
6 GKS Katowice 32 47:53 10 13
7 Cerrad Czarni Radom 31 41:42 10 11
8 MKS Ślepsk Suwałki 28 38:49 10 12
9 Indykpol AZS Olsztyn 26 39:45 9 12
10 Aluron Virtu CMC Zawiercie 26 34:48 9 13
11 MKS Będzin 24 36:50 9 13
12 Cuprum Lubin 23 33:53 8 15
13 Asseco Resovia 21 32:57 6 17
14 BKS Visła Bydgoszcz 12 26:67 2 21

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały