MKS Będzin. Trenerowi ze stolicy było wstyd. "Po porażce się nie umiera"

Paweł Zagumny i Jakub Bednaruk do zera przegrali w Sosnowcu z MKS-em Będzin

Paweł Zagumny i Jakub Bednaruk do zera przegrali w Sosnowcu z MKS-em Będzin (KUBA ATYS)

MKS Będzin wygrał pierwszy mecz w sezonie. Politechnika Warszawa zanotowała w Sosnowcu wstydliwą porażkę.
Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o siatkówce. Sprawdź na Facebooku >>

Zagłębiowski klub ograł rywala do zera. - Spodziewaliśmy się innego wyniku, a przede wszystkim gry. Zagraliśmy chyba najsłabszy mecz w sezonie. Będzin zagrał dobre spotkanie i zasłużenie sięgnął po trzy punkty - ocenił Paweł Zagumny, rozgrywający Politechniki.

Jakub Bednaruk, trener zespołu z Warszawy, przyznał, że jest mu wstyd. - Nie mieliśmy żadnych argumentów. Mamy duże problemy. Rywale dostrzegają nasze słabości i, co gorsza, potrafią je wykorzystywać. Nie robię problemów z porażek w sytuacji, gdy te przychodzą po walce. Przegrana w meczu z MKS-em do takich jednak nie należy. Byliśmy słabsi - zaznaczył.

Powody do radości miał za to Tomasz Wasilkowski, trener MKS-u. - Na pocieszenie trenerowi Bednarukowi mogę tylko powiedzieć, że porażka na szczęście nie zabija... Grę ustawiła nam zagrywka. Dzięki niej mogliśmy potem grać skutecznie blokiem. Dobrze prezentowaliśmy się też w grze z kontry. Poświęcamy temu elementowi dużo czasu podczas treningów i to zaczyna przynosić efekty. Nie mamy zawodników, którzy mają 206 czy 207 cm wzrostu. Dlatego musimy grać mądrze i cierpliwie. Chciałbym, żeby w kolejnych meczach wyglądało to równie dobrze - podkreślał trener zagłębiowskich siatkarzy.

ŚLĄSK.SPORT.PL ćwierka na Twitterze. Obserwujesz? >>

Zobacz także
  • Trener Tomasz Wasilkowski z MKS Będzin MKS Będzin. Mamy to! Paweł Zagumny i spółka z Warszawy bezradni
  • Siatkarze MKS-u Będzin MKS Będzin. Zagłębiowscy siatkarze wciąż bez zwycięstwa
  • PGE Skra Bełchatów bez problemu ograła MKS Będzin [ZDJĘCIA]
Najczęściej czytane