Sport.pl

Nowa siła w katowickim sporcie jest bezdomna! Wstyd dla miasta [KOMENTARZ]

Hokeiści HC GKS-u są bliscy powrotu do ekstraligi. Katowice wreszcie będą miały swojego przedstawiciela w najwyżej lidze w popularnej dyscyplinie. Właśnie dlatego powinny o niego zadbać.
Co prawda, do zakończenia rozgrywek pierwszej ligi hokeja pozostało jeszcze 10 kolejek, ale GieKSa ma już taką przewagę nad rywalami, że może zacząć świętować awans. Klubowi nawiązującemu do tradycji sześciokrotnych mistrzów kraju nic już nie odbierze powrotu do ekstraligi.

Dla Katowic będzie to niezwykłe wydarzenie, bo obecnie stolica Górnego Śląska przypomina sportową pustynię w elektryzujących kibiców grach zespołowych. Co ważne, HC GKS ma szansę poważnie zaistnieć na hokejowej mapie kraju. Klub jest solidnie zarządzany, ma pokaźną grupę sponsorów, licznych kibiców, więc i jego aspiracje są niemałe.

Aż trudno sobie wyobrazić, że klub, który powinien być z każdej strony dopieszczany przez urzędników, nie ma swojej własnej siedziby! Obecnie jego małe biuro mieści się na... stadionie piłkarskim przy Bukowej. Nie dziwię się działaczom hokejowym, że wstydzą się tam zaprosić na rozmowy potencjalnych sponsorów. Takie biuro nie świadczy o profesjonalizmie.

Władze HC GKS-u od wielu miesięcy zabiegają o możliwość stworzenia biura na lodowisku przy Spodku, czyli tam, gdzie mieściło się ono przed remontem hali. Okazuje się, że miasto jest niezdolne do podjęcia decyzji w tej sprawie. To wstyd, bo w Katowicach takie rzeczy powinno dać się załatwić jedynie pstryknięciem palców.

Przed samymi działaczami HC GKS-u też jednak wiele nauki. Od pewnego czasu w sztabie szkoleniowym tej drużyny znajduje się Kanadyjczyk Christopher Williard. Klub jednak o tym nikogo nie poinformował. Działacze GieKSy spędzili chyba zbyt wiele czasu w hokejowym zaścianku i zapomnieli, jakie wymagania niesie za sobą bycie na świeczniku.

Więcej o:
Komentarze (7)
Nowa siła w katowickim sporcie jest bezdomna! Wstyd dla miasta [KOMENTARZ]
Zaloguj się
 • Gość: Adi059

  Oceniono 3 razy 1

  Katowice miały od kilku lat Naprzód Janów w ekstralidze,ale dzięki m.in."wąsali" wszystko się rozpierdo...ło!!!!!!!!!!

 • Gość: ?!?

  Oceniono 1 raz 1

  "Katowice wreszcie będą miały swojego przedstawiciela w najwyżej lidze w popularnej dyscyplinie"
  popularnej???? buahahahah

 • allures

  Oceniono 2 razy 0

  Te Miasto tego potrzebuje.Wkońcu ktoś docenił,że silny Klub w Katowicach to reklama dla Miasta i szansa dla wielu młodych ludzi.Hokej w ekstralidze pozostaje wierzyć,że piłkarska GieKSa niebawem wróci na swoje miejsce.Może kiedyś sekcja zapaśników.Jest nowy projekt stadionu wszystko zaczyna się piękne układać.
  Urząd Miasta wkońcu dostrzega potrzeby katowiczan!!!

 • piotrekbe

  Oceniono 12 razy 0

  Co za stek bzdur.

  Nie dla marnowania publicznych pieniędzy w stadiony, zawodowe klubiki sportowe, które nie potrafią się same utrzymać.

  TAK DLA SPORTU MASOWEGO I REKREACJI!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX