Sport.pl

Mecz sezonu w Sosnowcu! Hokeiści Zagłębia wyciągnęli rywala z bagna, ale teraz chcą z nim skończyć

Przed sosnowiecką drużyną najważniejszy mecz sezonu. Piątkowe spotkanie na Stadionie Zimowym może im zapewnić utrzymanie w ekstralidze.
Rywalizacja z TKH Toruń jest bardzo wyrównana. Po sześciu meczach jest remis. Piątkowe spotkanie (początek o godzinie 18.30) rozstrzygnie kto będzie górą.

Wojciech Todur: Spodziewał się Pan, że rywalizacja z TKH będzie aż tak zacięta?

Łukasz Zachariasz, napastnik Zagłębia: Sami na to zapracowaliśmy. Rywal był już po szyję w bagnie, a my wtedy pospieszyliśmy z pomocą, podaliśmy rękę i wyciągnęliśmy go na suchy brzeg. Dwie porażki z rzędu na własnym lodowisku nie miały prawa się zdarzyć.

Po meczach w Sosnowcu wiele mówiło się o błędach bramkarzy. W Toruniu to jednak Tomasz Dzwonek bardzo pomógł wam doprowadzić do wyrównania.

- Hokej to gra zespołowa. Nie ma co wskazywać na błędy pojedynczych zawodników. Te bramkarza oczywiście widać najlepiej, bo przychodzi taka chwila, gdy zawodnik, który stoi między słupkami, nie ma już znikąd pomocy.

W Sosnowcu, gdy prowadziliśmy 3:0, trzeba było zmienić taktykę. Postawić jednak na obronę i szukać swoich szans na kolejne gole w kontrach. To był nasz największy błąd.

Po każdym meczu powiększa się liczba chorych i kontuzjowanych. Jest ktoś zdrowy?

- Nie sądzę (śmiech). Każdego coś boli. Z gry na pewno wyłączony jest Martin Voznik, który ma złamany palec. Po pauzie - za karę meczu - na lód wraca za to Tobiasz Bernat, który na pewno pokaże, na co go stać. W Toruniu siłą trzeba go było trzymać w boksie, tak się rwał do gry.

Dwie porażki na Stadionie Zimowym zachwiały wiarą sosnowieckich kibiców. Bez nich będzie ciężej?

- Zdecydowanie! Proszę, nie zostawajcie w domach. Wiem, że daliśmy ciała, ale w piątek chcemy wam się odwdzięczyć za wsparcie. Jestem pewny, że wieczorem razem będziemy się cieszyć z utrzymania w ekstralidze.

Więcej o:
Skomentuj:
Mecz sezonu w Sosnowcu! Hokeiści Zagłębia wyciągnęli rywala z bagna, ale teraz chcą z nim skończyć
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX