Mamy drużynę, która na MŚ bez litości gromi rywali. To polskie hokeistki!

Pięć zwycięstw, 38 strzelonych bramek i sześć straconych - to bilans reprezentacji Polski w hokeju na lodzie w mistrzostwach świata Dywizji II B w Seulu. Polki zdobyły awans do wyższej dywizji.
Drużyna trenera Marka Kozyry, o której sile stanowią przede wszystkim zawodniczki śląskich klubów z Bytomia i Jastrzębia, wygrała ostatniego dnia rywalizacji z RPA 18:0 (5:0, 7:0, 6:0).

Polki oddały aż 94 strzały, po których krążek wpadł do siatki rywalek osiemnaście razy. Nasz zespół wygrał azjatycki turniej i dzięki temu za rok zagra w Dywizji IIA.

Warto dodać, że Polki dopiero w zeszłym roku rozpoczęły międzynarodową rywalizację.

Wyniki Polek w mistrzostwach:

Polska - Hiszpania 4:3

Polska - Belgia 7:0

Polska - Islandia 7:2

Polska - Korea Płd. 2:1 po dogrywce

Polska - RPA 18:0

W meczu z RPA Polska zagrała w składzie: Kosińska (30. Burda) - Chrapek, Malinowska, Czaplik, Późniewska, Pióro - Kierc, Kosakowska, Szynal, Bigos, Czarnecka - Nowacka, Frąckowiak, Gałuszka, Bielas, Byczkowska - Mizera, Detmer, Ślimak, Kulas, Berecka.

Karolina Późniewska z Bytomia została wybrana przez dyrektoriat turnieju najlepszą napastniczką mistrzostw. Wygrała też klasyfikację punktową dzięki 9 golom i 4 asystom. Druga w tej klasyfikacji była Magdalena Szynal (6+3).