Hokejowa reprezentacji Polski zagra w Jastrzębiu. Ulubieniec kibiców JKH chory

Przeciwnikiem przygotowujących się do mistrzostw świata w Krynicy biało-czerwonych będą Słoweńcy.
Zespół z byłej Jugosławii jeszcze kilka lat temu nie mógł równać się z naszą drużyną. Jednak podczas gdy polscy działacze mówili o zainwestowaniu w szkolenie młodzieży, Słoweńcy to zrobili i dziś mają reprezentację o klasę lepszą od naszej.

Największe gwiazdy słoweńskiego hokeja to Anze Kopitar z Los Angeles Kings oraz Jan Mursak z Detroit Red Wings. Zawodnicy z NHL, najlepszej ligi świata, w Jastrzębiu niestety nie zagrają.

Polacy przygotowują się mistrzostw świata Dywizji I B, które w dniach 15-21 kwietnia odbędą się w Krynicy. Rywalami naszych hokeistów będą Litwini, Rumuni, Holendrzy, Koreańczycy i Australijczycy. Tylko zwycięzca awansuje do Dywizji I A, w której rywalizują Słoweńcy.

Sobotni przeciwnicy Polaków będą gospodarzami turnieju o awans do elity. W Lublanie zmierzą się w drużynami Austrii, Węgier, Ukrainy, Japonii oraz Wielkiej Brytanii. Termin rozegrania mistrzostw taki sam jak w Polsce.

- Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Poza Adamem Borzęckim, który rywalizuje w półfinale play-off drugiej bundesligi, mam do dyspozycji wszystkich powołanych zawodników. Mecze ze Słowenią będą dla nas trudnym egzaminem. Zwłaszcza, że jesteśmy po ciężkich treningach, a rywal jest bardzo wymagający - mówi trener Wiktor Pysz.

Niestety, z powodu choroby w Jastrzębiu nie zagra ulubieniec miejscowych kibiców, zawodnik JKH Mateusz Danieluk.

W Jastrzębiu odbędzie się dwumecz. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.30, a niedzielne o 17.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »