PZHL potwierdza. Słynny Andy Murray kandydatem na trenera reprezentacji!

Andy Murray, Kanadyjczyk, który trzykrotnie poprowadził reprezentację swojego kraju do mistrzostwa świata otrzymał propozycję objęcia polskiej kadry.
Zatrudnienie tej klasy szkoleniowca to pomysł Piotra Hałasika, nowego prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Polska reprezentacja od wielu lat pogrąża się w kryzysie. Po reorganizacji światowych rozgrywek gramy w "trzeciej lidze".

Czy odbijemy się od dna dzięki trenerowi z Kanady? Andy Murray to trzykrotnym mistrz świata z Kanadą (1997, 2003, 2007). 61-letni szkoleniowiec prowadził też przez jedenaście lat drużyny w najlepszej hokejowej lidze świata NHL (Los Angeles Kings 1999-2006, St. Louis Blues 2006-10).

PZHL skontaktował się z Murray'em dzięki pomocy Boba Caldwella - Kanadyjczyka, który w ubiegłym roku koordynował pracę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu.

Kanadyjskiego trenera świetnie zna też legenda polskiego hokeja - Henryk Gruth, ponieważ pracował z nim w latach 80. w szwajcarskim Zurich Lions. 240-krotny reprezentant Polski wyraził chęć pracy w sztabie hokejowej kadry.

W odbudowę prestiżu reprezentacji chce się również zaangażować Mariusz Czerkawski - były gracz NHL.

Co ciekawe znane są już nazwiska asystentów przyszłego szkoleniowca, któremu w pracy mają pomagać Jacek Płachta (GKS Katowice) oraz Marek Ziętara (Podhale Nowy Targ)