Sport.pl

Hokeista z Sosnowca asystentem słynnego Mariana Gaborika [WIDEO]

Artur Ślusarczyk był trenerem podczas obozu dla młodych hokeistów, jaki organizuje Marian Gaborik, słowacki hokeista i reprezentant NHL - najlepszej hokejowej ligi świata.
35-letni Ślusarczyk zdradza, że mógł podpatrywać pracę Gaborika dzięki kontaktom Martina Opatovsky'ego - Słowaka, który grał w Zagłębiu Sosnowiec.

- Byłem tylko asystentem w jednej z wielu grup treningowych, jakie pracowały na lodzie, ale i tak uważam, że to cenne doświadczenie. Widziałem wiele ciekawych ćwiczeń, które na pewno będę chciał też pokazać polskim dzieciom - mówi Ślusarczyk, który odpowiadał dotąd za szkolenie dzieci w Naprzodzie Janów. W Katowicach trenuje syn Ślusarczyka - Kuba. - W obozie brały udział dzieci z całej Europy. Polacy na pewno nie odstawali od rówieśników - dodaje.

30-letni Gaborik zorganizował obóz Trenczynie, czyli jego rodzinnym mieście. Słowacki napastnik zaczynał karierę w miejscowej Dukli, reprezentował też barwy szwedzkiego klubu Farjestads BK.

W NHL grał w Minnesota Wild, a ostatnio w New York Rangers. Reprezentant Słowacji - uczestnik igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata - w tym roku został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu gwiazd NHL.Ślusarczyk zdobywa trenerskie doświadczenie, ale nie myśli jeszcze o końcu kariery. Zawodnik kilka tygodni temu dowiedział się, że Zagłębie nie przedłuży z nim kontraktu, ale nie przestał trenować.

- Pracowałem sam. Raz dziennie. Wiem, że to nie to samo co praca z zespołem, ale nie miałem innego wyjścia - mówi. W poniedziałek hokeiści Zagłębia zakończyli urlopy. - Ja też na nowo zabieram się do pracy - deklaruje Ślusarczyk.

Hokej i nie tylko... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Komentarze (1)
Hokeista z Sosnowca asystentem słynnego Mariana Gaborika [WIDEO]
Zaloguj się
  • pioplo1

    0

    Artur,twoje miejsce jest w ZAGŁĘBIU, miejmy nadzieje że ktoś się wreszcie obudzi i doceni zasłużonych dla klubu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX