Desant amerykańskich hokeistów na Katowice trwa w najlepsze

HC GKS rozpoczął przygotowania na lodzie do nowego sezonu. Tymczasem GieKSę wzmocniło dwóch kolejnych hokeistów zza Oceanu.
Kontrakty z klubem podpisali 27-letni obrońca Bobby Preece i 26-letni napastnik Jared Brown. Obaj Amerykanie występowali ostatnio w Quad City Mallards.

Przypomnijmy, że wcześniej z HC GKS-em związali się Kanadyjczycy Nick Sucharski (ma też polski paszport - przyp. red.), Justin Chwedoruk i Craig Cescon oraz Amerykanie Zane Kalemba i Luke Popko.

W meczach PLH można wystawiać sześciu obcokrajowców, więc teoretycznie limit zagranicznych wzmocnień został wyczerpany.

- To raczej nie jest koniec pozyskiwania nowych zawodników z zagranicy. Mamy na oku bardzo dobrego hokeistę - zapowiada Dariusz Domogała, wiceprezes klubu.

Strategia HC GKS-u zakłada bowiem, że ci obcokrajowcy, którzy mają polskie korzenie, będą ubiegali się o paszporty naszego kraju i po ich otrzymaniu zwolnią miejsce dla kolejnych graczy z zagranicy. - Zawodnicy zaczęli już się zjeżdżać na treningi i jeszcze w tym tygodniu zaczniemy uruchamiać całą procedurę związaną z potwierdzeniem obywatelstwa - mówi Domogała.

Hokeiści GieKSy wyszli na lód w niedzielę. Co ciekawe, było to lodowisko w... Sosnowcu. - Pojawiły się problemy z remontem na naszym lodowisku. Stąd konieczność wynajęcia obiektu w Sosnowcu. Nie jest to dla nas zbyt korzystne, bo przecież tracimy pieniądze i czas na dojazdy. Mam jednak sygnał z MOSiR-u, że za kilka dni Satelita będzie gotowa - wyjaśnia wiceprezes HC GKS-u.

Dodajmy, że w katowickim zespole testowani są Jakub Wiecki (EHF Passau Black Hawks), Karol Szaniawski (Legia Warszawa) i Paweł Połącarz (Nesta Toruń).