Sport.pl

Zagłębie szuka kapitana. Masa ciekawych propozycji

Hokejowy klub z Sosnowca stracił kapitana. Piotr Sarnik w tygodniu poprzedzającym ostatni mecz z Unią Oświęcim stwierdził, że nie chce dłużej zakładać kapitańskiej opaski. Nie siedzimy w szatni Zagłębia, więc możemy się mylić, ale wygląda na to, że kapitanem nie chce być nikt.
Podyskutuj o sporcie w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


W piątek zespół wyprowadził na lód Maciej Szewczyk. Trener Mariusz Kieca powiedział po spotkaniu, że Szewczyk został wybrany kapitanem na jeden mecz, gdyż to były zawodnik Unii.

To ciekawa argumentacja. Zastanówmy się, więc kto może być kapitanem Zagłębia w kolejnych meczach. W niedzielę sosnowiecki zespół zagra w Jastrzębiu. O JKH mówi się, że to "drużyna spod czeskiej granicy". No więc nie ma co się długo zastanawiać tylko opaskę trzeba powierzyć Czechowi Vladimirowi Luce.

Kolejnym rywalem Zagłębia będzie GKS Tychy. Tu sprawa jest prosta, kapitanem powinien być Karol Golec, gdyż jego ojciec Szczepan - były prezes Zagłębia i właściciel firmy budowlanej - remontował przed laty jeden z tyskich wiaduktów.

Kto następny? HC GKS Katowice. W stolicy województwa salonem kosmetycznym współzarządza bramkarz Zagłębia Michał Elżbieciak. To chyba dobra rekomendacja.

Potem sosnowiczanie pojadą do Torunia. Tak, wiemy, że stawiacie na kapitana Jarosława Dołęgę, który pochodzi z "miasta pierników". Pierniki mają jednak to do siebie, że bywają twarde. I dlatego czas na kapitana Rafała Twardego!

W następnej kolejce ekstraligi do Sosnowca przyjdzie mistrz Polski z Sanoka. To najbogatszy zespół w lidze, więc kapitanem powinien być ktoś z pełnym portfelem - tak, żeby nie nabawił się kompleksów. O takich w Zagłębiu trudno, więc tym razem szatnia powinna zdecydować się na rzut monetą.

Wreszcie Cracovia. Kraków to jak wiadomo Wawel. W Sosnowcu też mają Wawel. W pobliżu tej ulicy mieszka wielu zawodników Zagłębia - wystarczy wybrać tego z najdłuższym stażem. Sami postawilibyśmy na Jarosława Kuca.

W wybory kapitana można bawić się bez końca. A teraz na poważnie. Fakt, że nie ma chętnych do kapitańskiej opaski to fatalna wiadomość. Jeżeli na dodatek prawdą są informacje, że zespół gra przeciwko trenerowi Kiecy to w Sosnowcu nadchodzą naprawdę burzliwe dni.

Niedzielne mecze ekstraligi naszych drużyn:

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec (godzina 18), HC GKS Katowice - GKS Tychy (18)

Więcej o: