HC GKS Katowice stracił swoją gwiazdę. Nowy napastnik już w drodze na Śląsk

Amerykański hokeista Jared Brown rozwiązał kontrakt z HC GKS-em Katowice. W składzie ma go zastąpić Kanadyjczyk Byron Elliott.
Brown miał rewelacyjny początek sezonu. Przez moment był nawet liderem punktacji kanadyjskiej PLH. Ostatnio grał jednak słabiej, a w minioną sobotę złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu z przyczyn osobistych. Zarząd klubu wyraził już na to zgodę. Pojawiły się spekulacje, ze Brown trafi do któregoś z mocniejszych polskich klubów, ale w Katowicach przekonują, że Brown wrócił już do USA.

Nowym idolem kibiców hokejowej GieKSy ma szansę stać się Byron Elliott. Kanadyjczyk, który właśnie podpisał kontrakt z HC GKS-em, w środę ma pojawić się na Śląsku. Nowy napastnik GieKSy ma polskie korzenie, więc będzie mógł się starać o paszport naszego kraju. Elliot ostatnio grał w drużynie Cincinnati Cyclones, występującej w półzawodowej amerykańskiej lidze ECHL. Jak widać na filmie, jego atutem powinna być szybkość.Dodajmy, że w dzisiejszej kolejce ekstraligi HC GKS podejmuje KH Sanok (godz. 18.30, rywale jeszcze bez słynnego Wojtka Wolskiego), JKH GKS Jastrzębie zmierzy się z GKS-em Tychy (godz. 17), a Zagłębie Sosnowiec zagra w Oświęcimiu z Unią (godz. 18).

Zobacz także
  • Absurdalny mecz w lidze hokejowej z udziałem HC GKS-u Katowice
  • Szaleństwo w Satelicie! HC GKS Katowice lepszy od mistrza Polski
  • Amerykańscy bracia podróżują po Europie. HC GKS ich rozdzieli