"Ś.P. Zagłębie Sosnowiec". Płonęły znicze, zawisł krzyż

Wydarzeniem piątkowej kolejki hokejowej ekstraligi był debiut w polskiej lidze Wojtka Wolskiego - naszego jedynaka w NHL. W naszym regionie swoje mecze pewnie wygrały drużyny z Tychów i Jastrzębia.
Wolski wzmocnił - na czas lokautu, który sparaliżował rozgrywki NHL - drużynę z Sanoka. Mistrz Polski po wyrównanym meczu ograł Cracovię (2:0). Wolski bramki nie strzelił, ale imponował szybkością i wyszkoleniem technicznym. W Tychach GKS pewnie ograł HC GKS Katowice (5:1). W składzie tyskiej drużyny zadebiutował Tobiasz Bernat - napastnik, który na początku tygodnia rozstał się z Zagłębiem Sosnowiec.

W Sosnowcu władze miasta i klubu poraz kolejny zawiodły zaufanie zawodników. Zadłużenie wobec drużyny - której właścicielem jest przecież miasto - rośnie. W czasie meczu z JKH GKS-em Jastrzębie (1:6) kibice byli w żałobnym nastroju. Przed sosnowieckim lodowiskiem kibice złożyli wieniec "Ś.P.ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC" oraz zapalili kilkanaście zniczy. "Na trybunach wisi natomiast transparent "AGONIA HOKEJA 2012", a obok widnieje krzyż" - relacjonował hokej.net.

Zagłębie i inni... Cały sport na Zagłębiu na Facebooku Śląsk - Sport.pl »