Wojtek Wolski w końcu dojechał na Śląsk. Czy w Tychach trafi pierwszy raz w sezonie?

GKS Tychy zagra w piątek z mistrzem Polski z Sanoka. Tyscy kibice czekają na pierwsze zwycięstwo z KH w tegorocznych rozgrywkach oraz na to co pokaże Wojtek Wolski.
Wolski - polski jedynak w NHL - zagrał dotąd w trzech meczach Ciarko PBS Bank Sanok, ale do bramki jeszcze nie trafił. Może w końcu powiedzie mu się w Tychach?. Śląsk to rodzinne strony hokeisty, który urodził się przecież w Zabrzu.

- Gra przeciwko Wojtkowi Wolskiemu to będzie bardzo ciekawe doświadczenie, jednak nie boimy się go, na lodzie jest to zwykły hokeista, a nie gwiazda NHL - zaznacza Mikołaj Łopuski , napastnik GKS-u.

Tyszanie grali w tym sezonie z KH Sanok dwa razy i dwukrotnie musieli uznać wyższość rywala. - Nie przygotowujemy specjalnych zagrywek czy też taktyki na to spotkanie. Będziemy grali swoje, tak jak do tej pory - mówi Adam Bagiński, napastnik tyskiej drużyny.

- Myślę, że każdy ma świadomość jak ważny jest to pojedynek dla naszej drużyny. Z racji tego, że nie graliśmy we wtorek meczu, mieliśmy kilka dni więcej na wypoczynek. To powinno zadziałać na naszą korzyść. Chcemy odkuć się Sanokowi, gramy przed własną publicznością, ostatnie zwycięstwa dodały nam skrzydeł, czujemy się zmotywowani - dodaje Łopuski.

Na własnym lodzie gra też JKH GKS Jastrzębie, które zmierzy się z Cracovią. HC GKS Katowice zagra o punkty w Oświęcimiu. Początek wszystkich spotkań o godzinie 18. Zagłębie Sosnowiec pauzuje.