Ukraińcy chcą podebrać trenera polskiej reprezentacji?! Nieczysta gra

Polski Związek Hokeja na Lodzie dementuje informacje, jakoby Wiaczesław Bykow miał zostać szkoleniowcem Donbasu Donieck.
52-letni Bykow - przed laty dwukrotny mistrz olimpijski i pięciokrotny mistrz świata - jest od niedawna konsultantem polskiej kadry. Obecnie jest z reprezentacją na turnieju w Kijowie - eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich w Soczi. W niedzielę - ostatniego dnia turnieju - Polacy zagrają z Ukraińcami i można założyć, że właśnie ten mecz zadecyduje, która z drużyn awansuje do dalszej fazy eliminacji.

Ukraińcy imają się różnych sposobów by osłabić morale polskiej drużyny, gdyż właśnie teraz poinformowali, że Bykow zamieni pracę z białoczerwonymi na klubowy kontrakt w Donbasie.

Polski Związek Hokeja na Lodzie też zabrał głos w tej sprawie. "Polski Związek Hokeja na Lodzie dementuje informacje podane przez ukraińskie media jakoby trener Wiaczesław Bykow miał objąć stanowisko szkoleniowca Donbasu Donieck. W dzisiejszej [piątkowej - przyp.red.] rozmowie trenerzy Bykow i Igor Zacharkin potwierdzili, że jest to nieprawdziwa informacja. Trener Bykow ma ważny kontrakt z reprezentacją Polski i zamierza go wypełnić" - czytamy w oświadczeniu, jakie wydał PZHL.